Xiaomi wprowadza Mi Smart Projector 2 w Europie

Nowy projektor Mi Smart Projector 2 pojawi się w europejskich sklepach z Android TV 9.0 i wbudowanym głośnikiem Bluetooth w cenie 599 euro.

Mi Smart Projector 2

Podczas dzisiejszej konferencji firma Xiaomi wprowadziła, oprócz nowych smartfonów z serii 11T, opaski Mi Smart Band 6 z NFC i tabletu Pad 5, nowy model projektora Mi Smart Projector 2 – który będzie dostępny w Europie. Producent określa go jako przenośne kino domowe. Ma szczytową jasność 500 ANSI lumenów, współczynnik rzutowania 1:2:1, pokrywa 154% gamy kolorów REC 709 i obsługuje Android TV 9.0 zaraz po wyjęciu z pudełka. Jego cenę ustalono na 599 euro (~2750 zł), co stawia go na na górnej półce cenowej.

Xiaomi uruchomiło w ciągu ostatniego roku sporo projektorów, z których kilka trafiło na międzynarodowe rynki. Mi Smart Projector 2 jest już oficjalnie zapowiedziany w Europie. Pobieżne spojrzenie na specyfikację techniczną mówi nam, że może to być zmieniona wersja kompaktowego projektora Mi Smart, który został wprowadzony na rynek na początku tego roku. Kosztuje 599 euro i wkrótce będzie dostępny w sprzedaży.

Mi Smart Projector 2 ma współczynnik rzutu 1:2:1 i może wyświetlać na ekranach o przekątnej od 60 cali do 120 cali. Jako źródło światła wykorzystuje 4-kanałową diodę LED. Maksymalna jasność osiąga szczyt przy 500 ANSI Lumenów, co poważnie ogranicza środowiska, w których można go używać. Obejmuje 154% gamy kolorów Rec 709 i może wyświetlać obrazy w rozdzielczości FHD (1920 x 1080 pikseli). Kompaktowa obudowa projektora nieco kompensuje mniej niż imponujący sprzęt. Ma wymiary 115 mm × 150 mm × 150 mm i waży około 1,3 kg, dzięki czemu można go łatwo nosić w torbie.

Przechodząc do tego co ukryto wewnątrz projektora Mi Smart, otrzymujemy 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci eMMC. Obsługuje Android TV 9.0 po wyjęciu z pudełka, dostosowany za pomocą skórki Patchwall Xiaomi. Inne funkcje obejmują obsługę Asystenta Google, Bluetooth 5.0 i możliwość używania jak Chromecasta. Dołączone podwójne głośniki o mocy 5 W mogą również pełnić funkcję wyjścia audio Bluetooth dla innych urządzeń.

źródło: Xiaomi