Jak skonfigurować planowe podsumowania powiadomień na iPhonie?

Sprawdź, w jaki sposób ustawić wyświetlanie zaplanowanych podsumowań powiadomień na urządzeniach iPhone i iPad z systemami iOS 15 i iPadOS 15.

Podsumowanie powiadomień pod systemem iOS 15 i iPadOS 15

Powiadomienia z różnych aplikacji różnią się znacznie pod względem ważności i częstotliwości, i jest to coś, co firma Apple zauważyła i próbowała rozwiązać za pomocą różnych opcji zarządzania. Podczas, gdy we wczesnych latach można było po prostu włączać lub wyłączać powiadomienia, teraz możesz zarządzać powiadomieniami według poszczególnych aplikacji. Możesz całkowicie wyłączyć powiadomienia dla określonej aplikacji lub wyłączyć dźwięki lub plakietki i zdecydować, czy mają się pojawiać na ekranie blokady, w centrum powiadomień, czy jako banery.

Pod systemami iOS 15 i iPadOS 15 można skorzystać z całkowicie nowego narzędzia do zarządzania wyświetlaniem powiadomień, które nazwano Planowe podsumowania powiadomień. Można je znaleźć przechodząc do aplikacji UstawieniaPowiadomieniaPlanowe podsumowania.

Planowe podsumowania powiadomień pozwalają decydować, które aplikacje mają wyświetlać powiadomienia, a które nie są na tyle ważne i mają wyświetlać powiadomienia w podsumowaniu, które można zaplanować na określone godziny.

W ten sposób nie musisz całkowicie wyłączać powiadomień, aby uniknąć bombardowania przez cały dzień stosunkowo nieistotnymi informacjami. Na przykład, zamiast sprawdzać przez cały dzień powiadomienia z komunikatorów lub social mediów, możesz po prostu spojrzeć na podsumowanie powiadomień 3 razy dziennie albo na koniec dnia.

Oznacza to, że wciąż otrzymujesz powiadomienia, ale nie co 5 sekund. Sprawdź, jak skonfigurować planowe podsumowania powiadomień na iPhonie lub iPadzie z systemami iOS/iPadOS 15.

Otwórz Ustawienia i przejdź do PowiadomieniaPlanowe podsumowania

Włączanie planowych podsumowań powiadomień pod systemami iOS 15 i iPadOS 15

Przełącz Planowane podsumowania do pozycji włączonej

Jeśli konfigurujesz to po raz pierwszy, zostanie wyświetlony samouczek, który podpowie Ci, jak to zrobić.

Po prostu wybierz aplikacje, które chcesz uwzględnić w podsumowaniu, a następnie wybierz godzinę dostarczenia podsumowania. Możesz też mieć wiele podsumowań o różnych godzinach w ciągu dnia.

Ustawienie podsumowania powiadomień pod iPadOS 15/iOS 15

Po raz pierwszy będziesz mieć normalny interfejs, w którym zobaczysz przełączniki dla wszystkich swoich aplikacji i obszar do planowania podsumowań.

źródło: Apple