Pod iOS 15 możesz dodać zaufaną osobę, aby odblokować hasło Apple ID

Nowa funkcja pod systemem iOS 15 pozwala użytkownikom iPhone’a zresetować hasło do Apple ID, dzwoniąc do zaufanego przyjaciela lub członka rodziny.

iOS 15: Kontakt odzyskiwania konta

Ilu z Was zna na pamięć swoje hasło do Apple ID? Podejrzewam, że nie wielu. Problem polega na tym, że po kilku niepoprawnych próbach zalogowania się, Apple zablokuje Ci dostęp do konta, zmuszając Cię do skontaktowania się ze Wsparciem Apple’a, aby móc uzyskać dostęp do konta i odblokować wszystkie urządzenia w ekosystemie Apple. Konieczność wykonania tej procedury może być uważana za upierdliwą, ale w efekcie zabezpiecza nasze dan. Pod najnowszą wersją systemu iOS 15, który zostanie wydany mniej więcej w tym samym czasie, w którym we wrześniu zostanie zaprezentowana nowa seria iPhone’a 13, dodano nową funkcję o nazwie Odzyskiwanie konta, która pozwala zadzwonić do krewnego lub przyjaciela, aby przekazał nam specjalny kod do odblokowania naszego konta i zresetowania hasła. Po zablokowaniu konta dzwonimy po prostu do zaufanego znajomego, który poda nam kod odblokowujący.

Kontakt odzyskiwania konta Apple ID musi być Twoim znajomym lub członkiem rodziny w wieku powyżej 13 lat i musi posiadać urządzenie firmy Apple z aktualnym systemem operacyjnym. Dodatkowo, z opcji możemy skorzystać tylko wtedy jeśli wszystkie nasze urządzenia mobilne posiadają zainstalowany system iOS 15/iPadOS 15 lub nowszy. Chociaż możesz zainstalować już publiczną wersję beta systemu iOS 15 i korzystać z tej funkcji już teraz, nie polecam korzystania z niej ze względu na potencjalne błędy no i to, że nie wszyscy mają jeszcze najnowsza wersję systemu. Poczekaj z tym do czasu, aż ostateczna stabilna wersja iOS 15 zostanie uruchomiona za około dwa miesiące. Ta sama funkcja jest dostępna także na iPadach z systemem iPadOS 15.

Twój kontakt odzyskiwania to zaufany kumpel, który może Ci pomóc, gdy zapomnisz hasła Apple ID – nowa funkcja w iOS 15 pozwala użytkownikom iPhone’a zresetować hasło Apple ID, dzwoniąc do zaufanego przyjaciela. Można dodać wiele takich kontaktów.

Jak dodać kontakt odzyskiwania konta pod iOS 15 lub iPadOS 15?

Aby wybrać zaufane kontakty, przejdź do Ustawień i dotknij swój awatar u góry strony. Następnie przejdź do zakładki Hasło i zabezpieczeniaOdzyskiwanie kontaDodaj kontakt odzyskiwania. Pojawi się strona pokazująca dokładnie, co osoby kontaktowe mogą zobaczyć lub zrobić z Twoim kontem. Następnie kliknij ⊕ Dodaj kontakt odzyskiwania na dole strony. Po wyświetleniu monitu podaj swoje hasło Apple ID i postępuj zgodnie ze wskazówkami, aby wybrać zaufane kontakty odzyskiwania.

Opcje odzyskiwania konta pod systemami iOS i iPadOS

Załóżmy więc, że zostałeś zablokowany na jednym ze swoich urządzeń i nie możesz przypomnieć sobie identyfikatora hasła. Za pomocą iPhone’a zadzwoń do jednego z Kontaktów odzyskiwania konta, który użyje swojego iPhone’a, aby uzyskać krótki kod, który Ci przekaże. Po wybraniu numeru, otworzysz konto i zostaniesz poproszony o wymyślenie nowego hasła do konta. Pamiętaj, aby używać unikalnych i trudnych do odgadnięcia haseł.

Do stworzenia hasła użyj kombinacji liter, cyfr i znaków specjalnych. A jeśli znowu go zapomnisz, znowu możesz zadzwonić do jednego z zaufanych kontaktów. Ale nie nadużywaj ich cierpliwości!

źródło: Apple