Jak działają słuchawki OnePlus Buds Pro?

Sprawdź, co oferują douszne słuchawki bezprzewodowe OnePlus Buds Pro z inteligentną redukcją szumów i niezwykle długim czasem działania.

OnePlus Buds Pro (Glosse White)

Najnowsze słuchawki OnePlus Buds Pro właśnie trafiły do sprzedaży – miałem okazję sprawdzić je w działaniu nieco wcześniej, dlatego podzielę się z Wami wrażeniami po tygodniu intensywnego korzystania. Producent znany jest z dobrej jakości urządzeń i akcesoriów na każdą kieszeń. Czy OnePlus Buds, pozwalają cieszyć się dźwiękiem wypełnionym najlepszą kombinacją wiodących w branży technologii redukcji szumów i najwyższej jakości dźwięku, w przystępnej cenie?

Nowe OnePlus Buds Pro zawierają bogate funkcje i uniwersalny design, które powinny spełnić oczekiwania każdego, ale czy tak jest? Sprawdziłem, jak łączą potężny dźwięk z całkowitą ciszą i czy aktywna hybrydowa redukcja szumów pozwala w pełni oderwać się od otoczenia?

Najważniejsze cechy słuchawek OnePlus Buds Pro

40 dB

inteligentna adaptacyjna redukcja szumów zapewnia dynamiczną redukcję szumów, automatycznie dostosowującą się do dźwięków otoczenia, o max wartości 40 dB

OnePlus Audio ID

spersonalizowany profil dźwiękowy, zapewniający dopasowane do użytkownika doświadczenie słuchania

38 godzin

w połączeniu z etui nawet 38 godzin odtwarzania dźwięku

94 ms

ultra niskie opóźnienie i Bluetooth 5.2

O czym przeczytasz w dalszej części?

design

Wygląd słuchawek i jakość wykonania

Słuchawki OnePlus Buds Pro są dostępne w dwóch klasycznych kolorach — matowej czerni i błyszczącej bieli.

Opcja Matte Black jest wykonana z przyjemnego w dotyku matowego materiału, z kolei wersja Glossy White ma teksturę podobną do ceramiki.

Wkładki douszne mają zarówno błyszczące, jak i matowe tekstury, dzięki zastosowaniu nowego procesu powlekania laserowego, który może wytwarzać metaliczną teksturę, zapewniając jednocześnie kontrolę wkładek dousznych za pomocą nacisku. Pałąki mają metaliczne wykończenie i jednocześnie wyznaczają obszar kontrolny słuchawek.

Słuchawki douszne OnePlus Buds Pro (od lewej, w kolorze: czarnym, białym)

Oprócz ciekawego wyglądu, słuchawki mają ergonomiczny kształt i trzy rozmiary silikonowych końcówek dousznych zapewniających również bezpieczne i wygodne noszenie. Ważą zaledwie 4,35 grama, a większość ciężaru skupia się na główce wkładek dousznych, dzięki czemu prawie nie czuć, że mamy je włożone do ucha. Słuchawki bardzo dobrze leżą w uchu, nie wypadają, więc spokojnie można w nich biegać, a silikonowe gumki skutecznie izolują i przylegają do kanału ucha.

Etui posiada diodę, która za pomocą kolorów sygnalizuje stan urządzenia. Otwieranie podobne jest do pudełeczka nie pierścionki. Wewnątrz znajdują się oznaczenia dla lewej (L) i prawej (R) słuchawki, które przytrzymywane są za pomocą magnesów. Pomiędzy miejscem na słuchawki znajduje się dyskretny przycisk resetu/parowania. Na wieczku umieszczono wytłoczony napis ONEPLUS.

Opis elementów słuchawek OnePlus Buds Pro

Parowanie ze smartfonem OnePlus odbywa się już przy otwarciu etui ładującego – tak, jak w przypadku słuchawek AirPods i iPhone’a. Z innymi urządzeniami z Androidem lub iPhone’ami OnePlus Buds Pro należy jednorazowo połączyć w ustawieniach w Bluetooth, a przy kolejnym wyjęciu ich z etui i włożeniu do ucha automatycznie łączą się z telefonem. Wykrywanie i połączenie jest bardzo szybkie i bezproblemowe.

dźwięk

Jakość dźwięku i funkcje audio OnePlus Buds Pro

Jaka jest jakość dźwięku oraz rozmów prowadzonych za pomocą tych słuchawek i jakie mają funkcje audio?

OnePlus Buds Pro wyposażone zostały w hybrydowe technologie aktywnej redukcji szumów (ANC) z trzema trybami, aby można było z nich łatwo korzystać w 3 różnych sytuacjach. Tryby Faint, Smart i Extreme obejmują zakres redukcji szumów od 15 dB do 40 dB. W trybie Extreme można ustawić najlepszą eliminacją dźwięków z otoczenia. Producent przewidział, że nie wszyscy beda chcieli ręcznie przełączać się pomiędzy trybami i wprowadził tryb Smart Buds Pro, który może automatycznie reagować na otoczenie i dostosowywać się, aby automatycznie skompensować dźwięki otoczenia. Wystarczy uszczypnąć i przytrzymać pałąk słuchawki,
aby włączyć ANC.

Słuchawki mają bardzo wyrazisty bas, który naprawdę czuć, a to dzięki 11-milimetrowym dynamicznym przetwornikom, dostarczającym precyzyjnie podbity profil dźwiękowy i obsługę Dolby Atmos (który jest dostępny tylko na urządzeniach OnePlus 7/7 Pro/7T/7T Pro/8/8 Pro/8T/9/9 Pro). Dźwięk jest bardzo wyraźny i głęboki, a dzięki ustawieniom można elastycznie dostosować brzmienie do swoich preferencji – jeśli chodzi o scenę brzmienia, to nie można im niczego zarzucić.

OnePlus Buds Pro - dźwięk

Jeśli chodzi o połączenia telefoniczne, OnePlus Buds Pro wyposażono w mechaniczną konstrukcję redukującą szum wiatru i zaawansowany algorytm redukcji szumów, który inteligentnie rozpoznaje i filtruje niepożądane szumy. Dzięki konfiguracji z 3 mikrofonami połączenia są czyste i wyraźne dla obu stron, nawet w głośnym pomieszczeniu, ulicy czy środkach transportu zbiorowego.

Zaawansowany kodek audio o niskich opóźnieniach LHDC™ zapewnia strumieniowanie dźwięku wysokiej jakości zarówno podczas grania wymagającego nadzwyczajnie szybkiej reakcji, jak i w trakcie filmowych wieczorów. Dźwięk kinowy w tych słuchawkach jest odpowiednikiem dźwięku przestrzennego.

personalizacja

OnePlus Audio ID

OnePlus zbudował dla ekskluzywne studio audio o nazwie OnePlus Audio ID.

Aby doświadczenie było przyjemniejsze i bardziej osobiste OnePlus Audio ID dostosowuje każdy utwór muzyczny na podstawie wrażliwości na różne dźwięki. Dzięki prostemu testowi słuchu, dostępnemu w aplikacji HeyMelody określany jest unikalny profil dźwiękowy użytkownika, do którego algorytm dostosowuje ustawienia audio słuchawek.

Test dopasowania słuchawek i Test słuchu - OnePlus Buds Pro
Test dopasowania słuchawek i Test słuchu

Można korzystać aż z 10 profili dźwiękowych. Rzeczywiście, po jednorazowym przeprowadzeniu takiego testu od razu czuć różnicę w odbiorze. Dodatkowo w aplikacji mamy przedstawioną graficznie zmianę poszczególnych ustawień i możemy łatwo porównać brzmienie w swoim profilu Audio ID lub bez niego.

3 rozmiary nasadek dousznych
3 rozmiary nasadek dousznych
Zen Mode Air

Tryb Zen

Tryb Zen Mode Air stworzony, aby zwolnić i cieszyć się chwilą spokoju w zabieganym życiu.

Tryb Zen został pierwotnie stworzony dla użytkowników smartfonów OnePlus, teraz został dodany także do słuchawek Buds Pro w trybie Zen Mode Air, aby zapewnić spójne korzystanie z OnePlus na różnych urządzeniach. Zen Mode Air jest umieszczony w ustawieniach słuchawek lub aplikacji HeyMelody.

Zen Mode słuchawek OnePlus Buds Pro w aplikacji HeyMelody

Oferuje listę białych szumów, które zmniejszają stres i zapewniają poczucie spokoju podczas czynności takich jak joga czy medytacja, a nawet podczas zasypiania. Wystarczy przełączyć słuchawkę, aby włączyć tryb Zen Mode Air i cieszyć się spokojem. W aplikacji można wybrać melodię, która ma zostać wgrana na słuchawki.

bateria

Jak długo działają i jak szybko się ładują?

Jaka jest jakość dźwięku oraz rozmów prowadzonych za pomocą tych słuchawek i jakie mają funkcje audio?

Żywotność baterii na jednym ładowaniu OnePlus Buds Pro jest imponująco duża. Wraz z etui ładującym, słuchawki działają do 38 godzin odtwarzania z wyłączonym ANC i 28 godzin z włączonym ANC, ale także obsługują ładowanie bezprzewodowe z certyfikatem Warp Charge i Qi.

Warp Charge i ładowanie bezprzewodowe Qi w słuchawkach OnePlus Buds Pro

Dzięki 10 minutom ładowania przez kabel USB-C dostarczają aż 10 godzin odtwarzania. Można je tez umieścić na tylnej obudowie OnePlus 9 Pro i ładować w dowolnym miejscu i czasie z baterii smartfona.

W pełni naładowane słuchawki pozwalają na słuchanie przez 7 godzin.

aplikacja

HeyMelody

Aplikacja mobilna HeyMelody do ustawień zaawansowanych na urządzeniach z systemami iOS i Android.

Użytkownicy, którzy nie korzystają z urządzeń OnePlus, mogą zainstalować aplikację mobilną HeyMelody, która zapewnia między innymi dostęp do poziomu baterii, dodaje tryb niskich opóźnień, umożliwia aktualizację oprogramowania i korzystanie ze wszystkich funkcji słuchawek OnePlus oraz firmy OPPO.

Szybkie parowanie słuchawek OnePlus Buds Pro

Zen Mode Air dostępny w aplikacji zapewnia 5 opcji relaksujących szumów, pozwalających skupić się na wykonywanym zadaniu. A przejście przez test słuchu, niezbędny do ustawienia profilu OnePlus Audio ID jest wyjątkowo przyjemne i intuicyjne.

Aplikację HeyMelody można pobrać na urządzenia z systemami iOS i Android:

specyfikacja

Specyfikacja techniczna

Szczegółowe parametry techniczne słuchawek OnePlus Buds Pro.

Najważniejsze funkcje słuchawek OnePlus Buds Pro
wymiary słuchawki 32 mm ✕ 23,2 mm
wymiary etui60,1 mm ✕ 49 mm ✕ 24,9 mm
waga 1 słuchawki4,35 g
waga etui ładującego52 g
bateriasłuchawka: 40 mAh
etui ładujące: 520 mAh
czas odtwarzania
(po pełnym naładowaniu)
do 5 godz. (ANC)
do 7 godz. (bez ANC)
łączny czas odtwarzania¹: Do 28 godzin (ANC), 38 godzin (bez ANC)
czas ciągłej rozmowy (połączenie tel.)do 3 godz.
ładowanie10 minut zapewnia 10 godzin² (etui ładujące + słuchawki łącznie)
Przewodowe, USB Typ C
Bezprzewodowe, z certyfikatem Qi³
Warp Charge
dźwiękPrzetworniki dynamiczne 11 mm
Czułość przetworników:
98 dB ± 3dB dla 1 kHz (świat)
102 dB ± 3dB dla 1 kHz (Indie)
Pasmo przenoszenia:
20 Hz – 20 000 Hz
redukcja szumówSmart Adaptive Noise Cancellation (3 tryby)
tryb przejrzystości
obsługiwane kodekiSBC, AAC, LHDC⁴
Bluetooth i zasięg5.2 (10 m)
odporność na wodę i potsłuchawki douszne: IP55
etui ładujące: IPX4
co w pudełkusłuchawki OnePlus Buds Pro
etui ładujące do OnePlus Buds Pro
instrukcja obsługi
3 dodatkowe silikonowe nakładki (S, M, L)
karta bezpieczeństwa i gwarancja
kabel ładujący USB typ C
inneOnePlus Audio ID, Zen Mode Air, szybkie parowanie

¹ do 38 godzin pracy przy odtwarzaniu muzyki z głośnością 50% i wyłączonym trybem ANC. Po włączeniu ANC czas pracy wynosi do 28 godzin (dla głośności ustawionej na 50%). Wyniki badania ładowania i czasu pracy opierają się na wewnętrznych testach laboratoryjnych OnePlus (25°C / 77°F). Data badania: 26 kwietnia 2021 r. Rzeczywisty czas pracy zależy od głośności, częstości i czasu trwania połączeń telefonicznych, źródła wyjściowego, zakłóceń środowiskowych, używanych funkcji produktu, zwyczajów użytkowania i innych czynników. Rzeczywiste doświadczenie zależy od indywidualnego użytkowania

² ładowanie przez 10 minut zapewnia czas pracy słuchawek OnePlus Buds Pro przez 10 godzin; dotyczy to łącznego czasu dla słuchawek i etui ładującego, pod warunkiem ładowania słuchawek przez 2 godziny w etui. Pojedyncze ładowanie słuchawek przez 10 minut zapewnia tylko do 2 godzin odtwarzania. Wyniki badania ładowania i czasu pracy opierają się na wewnętrznych testach laboratoryjnych OnePlus (25°C / 77°F). Data badania: 26 kwietnia 2021 r. Do ładowania słuchawek OnePlus Buds Pro wykorzystaj standardowy adapter lub kabel ładujący USB typu C. Wymaga adaptera o parametrach 5 V ~ 1,5 A lub wyższych. Faktyczna wydajność, której doświadczają użytkownicy, zależy od środowiska, w którym trwa ładowanie

³ ładowanie bezprzewodowe wymaga ładowarki z certyfikatem Qi

⁴ dostępne jedynie na urządzeniach z systemem Android kompatybilnymi z kodekiem LHDC. Spośród modeli telefonów OnePlus funkcja ta ogranicza się do OnePlus 9 Pro/9, urządzeń, które mają otrzymać aktualizację do następnej wersji OxygenOS w 2021 roku poprzez OTA oraz kolejnych smartfonów pojawiających się na rynku. Urządzenia Nord nie będą obsługiwać LHDC

PnePlus Buds Pro - co w pudełku?
podsumowanie

Dla kogo są i czy warto kupić OnePlus Buds Pro?

Plusy i minusy, przeznaczenie i ocena końcowa.

Polecane przez mobiRANK.pl (sticker small)

Po tygodniu testowania i korzystania ze słuchawek OnePlus Buds Pro w najrozmaitszych sytuacjach, mogę z całym przekonaniem stwierdzić, że są warte swojej ceny i powinny przypaść do gustu wszystkim użytkownikom – od melomanów, po wielbicieli mocnych basów, miłośników audiobooków czy graczy.

Słuchawki świetnie redukują szumy z otoczenia, automatycznie dostosowują swoją moc, dzięki czemu korzystanie z nich w hałaśliwych miejscach pozwala na niemal całkowite odseparowanie się od niechcianych dźwięków.

Podczas odtwarzania muzyki, czy audiobooków nie mam im nic do zarzucania – można śmiało powiedzieć, że mnogość zaawansowanych funkcji i studyjna jakość dźwięku w dowolnym miejscu nie jest dla nich wyzwaniem. Jednak zauważyłem, że przy standardowych ustawieniach rozmowy przez iPhone’a są nieco cichsze i trzeba dostosować ich głośność.

Ogromną zaletą tych słuchawek jest także długo działająca bateria słuchawek, która rzeczywiście pozwala zapomnieć o ładowarce, rozkoszuj się kolekcją zaawansowanych funkcji, dostarczających studyjną jakość dźwięku w dowolnym miejscu.

Biorąc pod uwagę wszystkie funkcje OnePlus Buds Pro, doskonałą jakość dźwięku, adaptacyjną redukcję hałasu (ANC), świetną baterię i przystępną cenę, mogę je Wam śmiało polecić! Nie sądzę, aby można było dostać jakiekolwiek inne słuchawki takiej jakości w tak dobrej cenie!

cena

Ile kosztują i gdzie kupić?

Cena i dostępność w Polsce, gdzie kupić je najtaniej?

OnePlus Buds Pro (Glossy White) w etui

OnePlus Buds Pro

593,00 zł

stan na 12 stycznia 2022 r.

Jeśli skorzystasz z naszego linku do zakupu produktu w sklepie Amazon, otrzymamy niewielką prowizję.

źródło: opracowanie własne