Apple wydało aktualizację macOS Big Sur 11.5.2

Nowa wersja systemu macOS Big Sur 11.5.2 jest gotowa do zainstalowania… nawet jeśli nie jesteśmy do końca pewni, co ona zmienia, oprócz poprawek błędów.

macOS BigSur 11.5.2

Użytkownicy komputerów Mac uzyskali właśnie dostęp do uaktualnienia systemu operacyjnego macOS Big Sur 11.5.2 – małej aktualizacji zawierającej nieznane poprawki. Ale nie są one związane z bezpieczeństwem, tylko z błędami.

Wszystko, co wiadomo o nowej wersji, to uwaga Apple, że „macOS 11.5.2 zawiera poprawki błędów dla Twojego komputera Mac”. Musiało to być dość znaczące, skoro pojawiła się aktualizacja, która je naprawi. Ale w tym momencie nikt nie wie, co to są za błędy.

Strona aktualizacji zabezpieczeń Apple mówi tylko, że „ta aktualizacja nie zawiera opublikowanych wpisów CVE”. To dość rzadkie; większość aktualizacji poprawek błędów zamyka co najmniej jedną lukę w zabezpieczeniach.

Nowa wersja pojawia się po wydaniu macOS Big Sur 11.5.1, który wyszedł pod koniec lipca i eliminował poważny błąd bezpieczeństwa.

Jak zainstalować macOS Big Sur 11.5.2?

Aby zainstalować najnowszą wersję macOS Big Sur, przejdź do menu Apple  ➔ Preferencje systemoweUaktualnienia. Inną opcją jest zainstalowanie nowej wersji ze sklepu App Store.

Uaktualnienie macOS BigSur 11.5.2

źródło: Apple