Nieotwarta gra Super Mario Bros. z 1985 roku sprzedana za 2 mln USD

Anonimowy nabywca kupił za 2 mln dolarów oryginalnie zapakowaną grę Super Mario Bros. z 1985 roku.

Oryginalnie zapakowany egzemplarz gry Super Mario Bros. (Rally)

Anonimowy nabywca zapłacił 2 miliony dolarów za nigdy nieotwartą kopię gry Super Mario Bros., za pośrednictwem strony kolekcjonerskiej Rally. Według The New York Times, cena sprzedaży gry z 1985 roku pobiła rekord, który został ustanowiony niecały miesiąc temu, kiedy zapieczętowana kopia Super Mario 64 została sprzedana na aukcji za 1,56 miliona dolarów.

W ciągu ostatniego roku rekord najdroższej gry wideo został wielokrotnie pobity, ponieważ popyt na kolekcje z dzieciństwa wciąż wzrasta. W lipcu ubiegłego roku egzemplarz Super Mario Bros. został sprzedany na aukcji za 114.000 dolarów. W listopadzie egzemplarz Super Mario Bros. 3 pobił ten rekord, sprzedając się na aukcji za 156.000 dolarów.

Następnie rekord ten został pobity w kwietniu, kiedy egzemplarz Super Mario Bros. został sprzedany na aukcji za 660.000 dolarów, a następnie w lipcu pojawiła się kopia The Legend of Zelda, która poszła za 870.000 dolarów.

Podczas, gdy większość rekordów została pobita przez stare gry sprzedawane na aukcjach, sprzedaż Super Mario Bros. za 2 miliony dolarów poszła nieco inną drogą. Rally kupuje gry i inne przedmioty kolekcjonerskie, takie jak komiksy, i zamienia je w małe firmy, w których ludzie mogą kupować udziały, jak inwestycje. Jeśli ktoś złoży ofertę kupna przedmiotu kolekcjonerskiego, inwestorzy głosują, czy go sprzedać.

Rally kupił grę Super Mario Bros. za 140.000 dolarów w kwietniu ubiegłego roku, a udziałowcy zatwierdzili sprzedaż anonimowemu kolekcjonerowi.

źródło: The Verge