Nintendo wyda Super Mario Bros. Game & Watch 13 listopada!

Z okazji 35-lecia gry, Nintendo wyda mikrokonsolę Super Mario Game & Watch zawierającą 2 gry NES, a także remake „Ball” o tematyce Mario.

Minikonsola Super Mario Bros. Game & Watch z 2020 roku z okazji 35-lecia

Aby uczcić 35. rocznicę powstania Super Mario Bros., Nintendo przygotowało dla fanów serię różnego rodzaju gadżetów. Jednym z najciekawszych jest nowe urządzenie Game & Watch, które zawiera wersję gry Super Mario Bros. na konsolę NES, a także The Lost Levels i nową wersję gry Ball z Mario. Game & Watch było lub jest serią supermałych przenośnych konsol Nintendo, które miały na stałe zakodowaną jedną grę. Ich niewielki rozmiar i waga oraz uwzględnienie czasu wyświetlanego na ekranie i podpórki oznaczały, że mogą być używane jako zegar na biurko.

Wersja Super Mario Bros. została wydana w tym formacie w 1986 roku, ale obecna edycja ma kolorowy ekran i oferuje pełną wersję gry. Albo gier, ponieważ oprócz oryginalnego tytułu NES otrzymamy także The Lost Levels – wersję Super Mario 2, która została wydana tylko w Japonii oraz Ball z żonglującym Mario.

3 gry na minikonsolę Super Mario Bros. Game & Watch z 2020 roku (na 35-lecie)

Gdy sama seria Game & Watch skończyła 30 lat, Nintendo zaoferowało członkom Club Nintendo specjalną, limitowaną edycję swojego pierwszego tytułu – Ball. Dla nieświadomych Ball polegało na żonglowaniu dwoma piłkami w powietrzu za pomocą dwóch przycisków – była to przednia rozrywka w 1980 roku.

Ponieważ jest to wydanie z okazji 35. rocznicy, Nintendo twierdzi, że fani mają 35 drobiazgów, które mogą znaleźć zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz sprzętu. Jeśli masz ochotę się zagłębić w świat gier retro, będziesz mógł to zrobić 13 listopada 2020 roku, pod warunkiem, że masz ochotę wydać 50 USD (ok. 190 zł) na to urządzenie.

Minikonsola Super Mario Bros. Game & Watch z 2020 roku z okazji 35-lecia

Więcej o jubileuszowym urządzeniu przeczytasz na stronie gameandwatch.nintendo.com.

źródło: Nintendo | Engadget | The Verge