Pierwsze utwory z filmu „Diuna” już dostępne

W serwisach streamingowych i na YouTubie pojawiły się dwa nowe utwory Hansa Zimmera z filmu „Diuna” (2021) w tym utwór, który był użyty w zwiastunie.

Soundtrack z filmu Diuna (Dune) - Hans Zimmer

Najnowsza ekranizacja powieści science fiction Franka Herberta zatytułowanej Diuna ma zadebiutować w kinach i serwisie HBO Max już w październiku tego roku. W tym tygodniu mogliśmy obejrzeć epicki zwiastun, w którym klimat buduje muzyka Hansa Zimmera. Tego samego, który odpowiadał za soundtrack do takich produkcji jak Blade Runner 2049, Incepcja, Gladiator, Interstellar, No Time To Die, Inferno, Sherlock Holmes, Batman, Król lew i wiel innych. Teraz w serwisach streamingowych możemy posłuchać użytego w zwiastunie utworu pt. Ripples in the Sand oraz innego utworu pt. Paul’s Dream.

Kompozytor poinformował także, dlaczego zakończył współpracę z Christopherem Nolanem przy tworzeniu muzyki do Tenet – przyczyna była prozaiczna – wolał skupić się na tworzeniu scieżce dźwiękowej do Diuny. Jednak był spokojny oddając muzyke w ręce Ludwiga Göranssona, który jest jego przyjacielem i również wybitnym artystą.

Powieść Franka Herberta z 1965 roku pod tytułem Diuna (tyt. oryg. Dune), na której oparty jest najnowszy film, była ulubioną książką Zimmera, gdy był nastolatkiem. Kompozytor nie oglądał nigdy adaptacji Diuny z 1984 roku, którą wyreżyserował David Lynch. Swoją drogą Lynch uważa ten film za skazę w swojej karierze.

Poniżej możesz posłuchać całego utworu ze zwiastuna, skomponowanego przez Zimmera oraz trwającą ponad 7 minut ścieżkę Paul’s Dream.

Utwory dostępne są także w serwisie YouTube:

oraz na w serwisie Spotify:

źródło: YouTube | Apple Music