Data premiery filmu „Diuna” w 2021 roku i zrobiony z rozmachem zwiastun

Warner Bros. Pictures ujawniło, że nowa data premiery filmu „Diuna” („Dune”) została ustalona na 22 października 2021 roku – obejrzyj pełny oficjalny zwiastun najnowszej produkcji.

Zwiastun i zapowiedź premiery filmu Diuna (Dune, 2021) 22 października 2021 r.

Film Diuna (tyt. oryg. Dune), znany również jako Dune: Part One, był jedną z produkcji filmowych, których daty premiery zmieniały się z powodu pandemii koronawirusa Sars-Cov-2. Najnowszy harmonogram wydaje się być uzależniony od jego pojawienia się na 78. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, który z kolei ma się odbyć 3 września 2021 roku.

Najnowsze zapowiedzi twórców filmu mówią o dacie premiery Diuny na 22 października 2021 roku. Jest to termin, w którym film ma pojawić się na dużym ekranie, w kinach, w 3D w USA. Sugeruje się, że Diuna będzie również dostępna w serwisach streamingowych na żądanie za pośrednictwem serwisu HBO Max przez około 31 dni.

W filmie występują Dave Bautista, Stephen McKinley Henderson, Zendaya, Oscar Isaac, David Dastmalchian, Chang Chen, Sharon Duncan-Brewster, Charlotte Rampling, Jason Momoa, Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Stellan Skarsgard i Javier Bardem. Już sama lista obsady aktorskiej powinna dać nam podstawowe wyobrażenie o rozmachu tego filmu.

Powieść Diuna była przedmiotem wielu różnych prób ekranizacji od czasu swojego debiutu w 1965 roku. Oryginalna historia science fiction Franka Herberta zostanie podzielona (w przybliżeniu) na dwie części w przypadku najnowszej produkcji. Druga część zostanie wydana później.

Prequel Diuny ma zostać wydany na HBO Max. Zatytułowany Dune: The Sisterhood będzie miał różnych twórców. Jego pierwszy odcinek ma wyreżyserować ten sam reżyser, który odpowiada za film Diuna (2021) – Denis Villeneuve. Data premiery serialu pozostaje na razie nieznana.

Rzuć okiem na oryginalny zwiastun Diuny (2021) i zobacz pełnię prawdy – nie bój się debiutu tego filmu! Strach zabija myślenie!

źródło: Warner Bros. Pictures | Slash Gear