„Diuna” trafi do kin w grudniu, a na razie musimy zadowolić się zdjęciami

Na oficjalnym profilu najnowszej ekranizacji powieści „Dune” na Instagramie pojawiło się sporo nowych zdjęć z planu!

Dune Movie (logo film 2020)

Superprodukcja Diuna (tyt. oryg. Dune) „Diuna” w reżyserii Denisa Villeneuve, na podstawie powieści science fiction Franka Herberta, ma pojawić się w kinach 23 grudnia 2020 roku. Tymczasem sporo fotografii z planu pojawiło się w internecie na oficjalnych profilach produkcji, twórców i samej obsady, w tym Timothée Chalamet i Zendaya (Zendaya Maree Stoermer Coleman), którzy raczą fanów na swoich Instagramach.

Sama powieść Franka Herberta „Diuna” odniosła ogromny sukces komercyjny na świecie, sprzedając się w ponad 20 milionach egzemplarzy. W Polsce zadebiutowała w 1985 roku. Jest to zarazem jeden z najpopularniejszych klasyków science fiction i fantastyki naukowej.

W grudniu 1984 roku premierę miał film o tym samym tytule, który został wyreżyserowany przez Davida Lyncha, a rolę Paula Atrydę zagrał młody wówczas Kyle MacLachlan. Teraz, 36 lat później wcielił się w tę postać utalentowany Chalamet (Tamte dni, tamte noce, Mój piękny syn, Król, Interstellar). W filmie Lyncha wystąpił wówczas także Sting jako Feyd-Rautha Harkonnen – w Diunie AD 2020 tę role zagra Stellan Skarsgård.

O czym jest Diuna? Na piaszczystej i pustynnej planecie Araksis zwanej Diuną znajdują się najcenniejsze substancje we Wszechświecie, które umożliwiają nawigatorom statków kosmicznych manipulowanie przestrzenią i zaglądanie w nurt upływającego czasu. Ten, kto włada Araksis, trzyma w swoich rękach klucz do Cesarstwa i Wszechświata. Diuna staje się centrum wydarzeń zmieniających oblicze przestrzeni opanowanej przez ludzi.

Zobacz najnowsze zdjęcia z filmu „Dune”:

W filmie zagrali między innymi: Zendaya, Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Dave Bautista, Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Josh Brolin, Oscar Isaac, David Dastmalchian i Jason Momoa.

Timothée Chalamet (Dune, 2020)
dune

[źródło: @dunemovie]