Safari Technology Preview ze zaktualizowanym paskiem kart

Firma Apple wydała w środę nową wersję Safari Technology Preview z kilkoma poprawkami, w tym zaktualizowanym paskiem kart, który został ujawniony w systemie macOS Monterey.

Safari Technology Preview (128) z 21 lipca 2021 r.

Najnowsza wersja Safari Technology Preview oznaczona numerem 128, która została wydana programistom i zainteresowanym użytkownikom końcowym za pośrednictwem portalu programistów Apple, zawiera zmodyfikowany pasek kart, znajdują się pod polem adresu i wprowadzania tekstu wyszukiwania.

W początkowych wersjach przeglądarki, dołączonej do wczesnych wersji beta systemu macOS Monterey, karty zostały przeniesione tak, aby znajdowały się w jednej linii z paskiem adresu i elementami sterującymi nawigacją. Apple położył nacisk na oszczędzający miejsce graficzny interfejs użytkownika, przenosząc przyciski odświeżania strony i udostępniania do rozwijanego menu zagnieżdżonego w każdej karcie.

Zmiany były mylące dla niektórych testerów, co skłoniło Apple do przywrócenia niektórych bardziej drastycznych modyfikacji graficznych do czegoś bliższego obecnemu projektowi Safari. Zmiany te zostały uwzględnione w zeszłotygodniowej wersji beta systemu macOS Monterey i są również oferowane w dzisiejszej wersji Safari Technology Preview. Uwzględniono również grupy kart – funkcję, która pomaga użytkownikom organizować otwarte karty.

Ci, którzy wolą skondensowany interfejs Safari, mogą go włączyć w menu ustawień aplikacji.

Najnowsza wersja Safari Technology Preview zawiera również nowe funkcje, takie jak tekst na żywo, dostęp do danych w pęku kluczy iCloud oraz obsługę WebGL 2.

Safari Technology Preview 128 można pobrać ze strony dla deweloperów Apple’a.