DuckDuckGo testuje usuwanie trackerów z e-maili

Firma DuckDuckGo uruchomiła wersję beta usługi „E-mail Protection”, która usuwa trackery z wiadomości e-mail.

Ochrona e-maili przez DuckDuckGo

Według badania opublikowanego w Proceedings on Privacy Enhancing Technologies w 2018 roku, aż 70 proc. otrzymywanych przez nas wiadomości e-mail zawiera elementy śledzące. Firmy zazwyczaj wykorzystują je do gromadzenia danych w postaci obrazów lub ikon. Jedynym skutecznym sposobem ich uniknięcia jest wyłączenie osadzonych obrazów w ustawieniach poczty e-mail.

We miniony wtorek, skoncentrowana na prywatności wyszukiwarka DuckDuckGo ogłosiła nową usługę, która chroni prywatność użytkowników, usuwając elementy śledzące z wiadomości e-mail. Ochrona poczty e-mail zapewnia użytkownikom „osobisty adres duck”, który usuwa ukryte elementy gromadzenia danych, takie jak piksele śledzące w obrazach, a następnie przekazuje je do zwykłej skrzynki odbiorczej, niezależnie od tego, czy jest to Yahoo, Gmail, czy jakakolwiek inna.

Ochrona poczty e-mail DuckDuckGo to zautomatyzowany proces, który nie odczytuje ani nie zapisuje wiadomości e-mail. Wykrywa i usuwa nieznośne trackery, a następnie wysyła wiadomość e-mail na Twój zwykły adres, a następnie trwale usuwa wiadomość e-mail ze swojego serwera. Poinformuje Cię również o rodzaju i liczbie trackerów usuniętych z każdego e-maila.

Ponadto podczas korzystania z aplikacji lub rozszerzenia DuckDuckGo użytkownicy mogą anonimizować swój adres e-mail, tworząc losowy prywatny adres duck.com do użytku z witrynami i usługami, które mogą chcieć spamować lub udostępniać dane e-mail stronom trzecim. Anonimowe konta na żądanie przekazują wiadomości do głównej skrzynki odbiorczej, tak jak zwykły adres. Są to jednak konta jednorazowe. Użytkownicy mogą je dezaktywować w dowolnym momencie, jeśli spam wymknie się spod kontroli.

Usługa ochrony poczty e-mail jest obecnie w fazie beta, a DuckDuckGo rozwiązuje na razie napotkane problemy. Konta są bezpłatne, ale istnieje lista oczekujących na dołączenie. Aby poprosić o adres, otwórz ustawienia w aplikacji DuckDuckGo na iOS-a lub Androida (lub rozszerzenie przeglądarki DDG) i wybierz Email Autofill BETAE-mail privacy, simplifiedJoin the Private Waitlist.

Aplikacja tworzy sygnaturę czasową, która istnieje tylko na Twoim urządzeniu. Kiedy nadejdzie Twoja kolej, DuckDuckGo skontaktuje się z Tobą, podając instrukcje, jak uzyskać adres e-mail.

źródło: DuckDuckGo