Reklamy zakotwiczone AdSense pojawią się na szerszych ekranach od 19 lipca

Reklamy zakotwiczone w ramach kampanii Google AdSense zaczną się wyświetlać także na szerszych ekranach (komputerów czy tabletów) od 19 lipca 2021 roku.

Reklamy zakotwiczone Google AdSense na szerokich ekranach

Kierując się opiniami wydawców korzystających z reklam zakotwiczonych, Google postanowiło udostępnić je na szerszych ekranach. Z eksperymentów giganta wynika, że reklamy zakotwiczone są skuteczne na szerokich ekranach. Jeśli wydawca, korzystający z sieci Google AdSense, nie chce wyświetlać reklam zakotwiczonych na szerszych ekranach, może wyłączyć tę opcję, używając nowej funkcji „Szeroki ekran” w ustawieniach reklam automatycznych.

Co to oznacza dla wydawców?

  • Jeśli korzystasz z reklam zakotwiczonych, od 19 lipca 2021 roku ten format reklamy zacznie się wyświetlać na Twoich stronach na szerszych ekranach, np. na komputerach.
  • Możesz zauważyć wzrost przychodów z reklam zakotwiczonych.
  • Zmiana dotyczy wszystkich stron, w przypadku których włączysz reklamy zakotwiczone na swoim koncie AdSense.

Co trzeba zrobić?

Nie musisz nic robić, aby zmiana została wprowadzona na Twoich stronach. Skorzystaj z podglądu reklam automatycznych, aby zobaczyć, jak reklamy zakotwiczone będą wyglądały na Twoich stronach na komputerach.

Po tygodniu sprawdź skuteczność reklam zakotwiczonych w raporcie szacunkowych zarobków wybierając format reklamy: reklama zakotwiczona na swoim koncie.

Raport - Szacunkowe zarobki AdSense – Format reklamy: Reklama zakotwiczona
Raport – Szacunkowe zarobki AdSense – Format reklamy: Reklama zakotwiczona

źródło: Google AdSense