Jak wyłączyć reklamy AdSense w pojedynczych wpisach?

Jak zablokować wyświetlanie reklam Google Adsense na konkretnych wpisach (WordPress)?

Skorzystaj z tego rozwiązania, jeśli chcesz zablokować lub wyłączyć reklamy AdSense na konkretnych podstronach lub postach w swoim serwisie na WordPressie.

Google Adsense jest uważane za najlepsze medium do zarabiania na treściach online. Wielu webmasterów korzysta z reklam Google AdSense na swoich witrynach i blogach, aby utrzymywać serwis i zarabiać na życie. Ze względu na surowe wymagania Adsense, czasami możesz chcieć wyłączyć wyświetlanie reklam w określonych wpisach zawierających określone treści.

Przeczytaj również: Jak ustawić niespersonalizowane reklamy Adsense na stronie WWW?

Czasem Google wysyła do użytkowników raport naruszeń zasad przez wydawcę AdSense, w którym informuje że wykryto nowe naruszenia zasad na koncie użytkownika. Wyświetlanie reklam zostanie wówczas ograniczone lub wyłączone na stronach, na których wykryto naruszenia Zasad programu AdSense. Aktualną listę aktywnych naruszeń zasad znajdziesz w sekcji „Egzekwowanie zasad na poziomie strony” w Centrum zasad AdSense w panelu wydawcy.

Aby rozwiązać ten problem, możesz usunąć treść naruszającą zasady i poprosić o sprawdzenie stron albo usunąć kod reklamy ze stron, które naruszają zasady. Często jednak użytkownicy korzystają z jednego ogólnego kodu dla wszystkich podstron w serwisie – szczególnie na stronach opartych na WordPressie, gdzie najłatwiej jest wkleić kod edytując pliki motywu.

Na szczęście możesz łatwo zaimplementować prosty warunek w kodzie strony, postępując zgodnie z poniższą metodą, aby zapobiegając wyświetlaniu reklam Google AdSense na określonych podstronach lub wpisach na swoim blogu.

Kod do blokowania reklam AdSense na określonych wpisach (WordPress)

 1. Dodaj pierwszą część kodu do pliku header.php swojego bloga opartego na WordPressie. W tym celu przejdź w panelu administratora strony do Wygląd Edytor motywu header.php. Po wklejeniu kodu pamiętaj, aby zmienić identyfikatory na ID swoich postów w kodzie lub dodać ich więcej (np. 12345, 54321).
//dodaj ten kod w pliku header.php, zmieniając ID wpisów 12345, 54321 na własne lub dodając ich więcej w poniższym kodzie

<?php Global $ad_flg; $ad_flg=1; ?>
<?php $adsense_blck_post = array(12345, 54321); ?> 
<?php if (in_array($post->ID,$adsense_blck_post,true)) $ad_flg=0; ?>
 1. Następnie wklej drugą część kodu pomiędzy swoim kodem reklamy Adsense, którą wkleiłeś np. w pliku single.php lub widżecie dla paska bocznego lub nagłówka strony. Kod należy dodać ręcznie w każdym obszarze treści posta, gdzie znajduje się kod reklamy.
//dodaj ten kod w pliku single.php lub innym, gdzie na sztywno swój wkleiłeś kod Adsense

<?php Global $ad_flg; if($ad_flg!=0) { ?>
//Wklej tutaj swój kod Google AdSense
<?php } ?>

Możesz wyłączyć reklamy Google AdSense w określonych wpisach, dodając identyfikatory postów w kodzie, jak pokazano w kroku 1. powyżej. Jest to szybki i łatwy sposób na zapobieganie wyświetlaniu reklam AdSense w określonych postach na blogu WordPress.

Jak wykluczyć wyświetlania reklam automatycznych na określonych stronach w witrynie?

Za pomocą wykluczeń stron możesz przerwać wyświetlanie reklam automatycznych na określonych stronach w swojej witrynie. Możesz np. zdecydować, że nie będziesz wyświetlać żadnych reklam na stronie głównej. Po dodaniu wykluczenia strony zastąpi ono ustawienia reklam automatycznych w Twojej witrynie.

Nieobsługiwane adresy URL: upewnij się, że wpisujesz prawidłowy adres URL podczas dodawania wykluczenia strony. Reklamy automatyczne nie obsługują adresów URL zawierających fragmenty (np. www.example.com/gora#strony) lub parametry (np. www.example.com/strona?q=target).

Dodawanie wykluczenia strony

 1. Zaloguj się naswoje konto AdSense.
 2. Kliknij Reklamy Przegląd.
 3. Kliknij Edytuj ✎ (ikona ołówka) obok odpowiedniej nazwy w tabeli zawierającej wszystkie Twoje witryny.
 4. W sekcji Wykluczenia stron kliknij Zarządzaj.
 5. Jeśli masz już wykluczenia stron, kliknij + Dodaj wykluczenie.
 6. Wpisz adres URL strony lub sekcji, którą chcesz wykluczyć.
 7. Wybierz jedną z tych opcji:
  • Tylko ta strona – aby wykluczyć reklamy tylko na stronie dokładnie pasującej do podanego adresu URL, lub
  • Wszystkie strony w tej sekcji – aby wykluczyć reklamy w całych sekcjach witryny, które mają taki sam prefiks adresu URL. Załóżmy, że wpiszesz adres URL example.com/sport. W takim przypadku wykluczymy wyświetlanie reklam automatycznych na stronach example.com/sportwww.example.com/sportexample.com/sport/zespol, ale nie na stronie subdomena.example.com/sport.
 8. Kliknij Dodaj.
 9. Kliknij Zastosuj w witrynie.

Zastosowanie nowych ustawień do wybranych adresów URL może potrwać godzinę.

Usuwanie wykluczenia strony

 1. Zaloguj się na konto AdSense.
 2. Kliknij Reklamy ➔ Przegląd.
 3. Kliknij ikonę ołówka ✎ obok odpowiedniej nazwy w tabeli zawierającej wszystkie Twoje witryny.
 4. W sekcji Wykluczenia stron kliknij Zarządzaj.
 5. Na liście znajdź wykluczenie, które chcesz usunąć.
 6. Kliknij Więcej ⋮ a następnie Usuń (ikonke kosza).
 7. Kliknij Zastosuj w witrynie.

Zastosowanie nowych ustawień do wybranych adresów URL może potrwać godzinę.

źródło: Github | .basicWP | AdSense Pomoc