Ramka SYMFONISK z głośnikiem Wi-Fi dostępna w polskiej sieci IKEA

Firmy IKEA i Sonos stworzyły nowy głośnik SYMFONISK z ramką na zdjęcia, dzięki któremu można cieszyć się zarówno dźwiękiem wypełniającym pomieszczenie, jak i pięknym dziełem sztuki. Urządzenie dostępne będzie od 15 lipca 2021 roku w Polsce.

Ramka z głośnikiem WiFi Symfonisk wisząca na ścianie

Badania pokazują, że wiele osób uważa, że ​​muzyka jest najważniejszym elementem tworzenia odpowiedniej atmosfery w domu. IKEA i Sonos uważają, że dźwięk ma pozytywny wpływ na życie w domu. Łącząc wiedzę firmy IKEA na temat wyposażenia domu z doświadczeniem Sonos w tworzeniu wysokiej jakości wrażeń dźwiękowych i głośników, nowa ramka z głośnikiem Wi-Fi SYMFONISK łączy wspaniały dźwięk ze świetnym designem. Po głośniku lampowym SYMFONISK i głośniku półkowym SYMFONISK, wprowadzonym do asortymentu IKEA w 2019 roku, nowy głośnik WiFi SYMFONISK z ramką na zdjęcia służy również jako dzieło sztuki, które płynnie wtapia się w wystrój domu. Głośnik dostępny jest w wersji czarnej lub białej, z wymiennymi frontami, które zapewnią różnorodność stylizacji.

Wiszący na ścianie głośnik ze stylową grafiką to także oszczędność miejsca, można także postawić go na półce lub na podłodze, opierając się o ścianę. Wymienne fronty ułatwiają wybór stylu, który pasuje do indywidualnego stylu domu. Urządzenie dołącza do stale rosnącej gamy produktów IKEA Home smart.

Konstrukcja akustyczna Sonos oznacza, że ​​głośnik z ramką na zdjęcia brzmi niesamowicie jak na tak kompaktowy kształt, a aplikacja Sonos oznacza, że ​​konfiguracja i użytkowanie głośnika są dziecinnie łatwe.

Głośnik ramkowy SYMFONISK łączy się przez Wi-Fi i może być używany jako jedyne źródło dźwięku w pomieszczeniu lub tworzyć system głośników, łącząc go z innymi produktami z serii SYMFONISK lub innymi produktami Sonos. Podobnie jak poprzednie produkty SYMFONISK, ten nowy głośnik jest również częścią systemu Sonos, co oznacza, że ​​słuchacze mogą łączyć się z ponad 100 serwisami strumieniowymi oraz pełną gamą produktów Sonos. Można połączyć go także szeregowo z panelem świetlnym FLOALT LED i stworzyć przyjemną atmosferę, dzięki połączeniu światła i dźwięku.

Ramka na zdjęcia SYMFONISK z głośnikiem WiFi umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki, radia i podcastów z sieci i serwisów streamingowych, bez zakłóceń połączeń telefonicznych i powiadomień. Muzyka jest odtwarzana, nawet gdy nie ma w pobliżu niego telefonu lub tabletu w pobliżu. Urządzenie dostępne jest z białą lub czarną ramką oraz różnymi, wymiennymi forntami. Należy pamiętać, że urządzenie nie posiada modułu Bluetooth! Właściciele smartfonów z Androidem mogą to obejść, na przykład łącząc konto w serwisie streamingowym przez aplikację mobilną SONOS.

Konfiguracja jest bardzo prosta, wystarczy podłączyć głośnik do gniazdka zasilania, następnie pobrać aplikację mobilną SONOS i postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie smartfona. Głośnik jest kompatybilny z AirPlay 2, można więc przesyłać dźwięk strumieniowo bezpośrednio z iPhone’a lub iPada. SYMFONISK zgodny jest również ze Spotify Connect – oznacza to, że można przesyłać muzykę do głośnika z serwisu Spotify. Współpracuje także z Sonos Home Sound System.

Montaż i uruchamianie ramki z głośnikiem WiFi Symfonisk od IKEA i Sonos

Dla uzyskania dźwięku stereo można użyć kupić dwa identyczne głośniki lub przyłączyć do już istniejącego urządzenia z tej serii. Jak naprawdę brzmi ta ramka z głośnikiem? Tego jeszcze nie wiemy, bo nie mieliśmy okazji widzieć urządzenia na żywo ani go testować. Ale biorąc pod uwagę jakość poprzednich produktów oraz sygnowanie przez Sonos, można się spodziewać, że użytkownicy nie będą zawiedzeni.

Połączenie dwóch ramek w celu uzyskania dźwięku stereo
Połączenie dwóch ramek w celu uzyskania dźwięku stereo

Materiały i wymiary

Podstawa urządzenia wykonana została z tworzywa ABS, a przednia rama w 100% z poliestru. Guziki zrobiono z poliwęglanu, a stojak z silikonowej gumy. Ikea zaleca czyścić ramkę czystą suchą szmatką.

Wymiary produktu:

 • szerokość: 41 cm
 • wysokość: 57 cm
 • głębokość: 6 cm
 • długość kabla: 350 cm

Ramkę można zamontować w pionie lub poziomie.

Cena i dostępność głośnika z ramką SYMFONISK w Polsce i na świecie

Od 15 lipca 2021 roku głośnik Wi-Fi z ramką na zdjęcia SYMFONISK będzie dostępny w sklepach IKEA oraz na stronie internetowej firmy w Europie i Ameryce Północnej – inne regiony pojawią się później. W polskiej wersji aplikacji mobilnej IKEA już można wyszukać ten produkt i zobaczyć jego opis oraz zdjęcia. Cena głośnika Wi-Fi z ramką SYMFONISK w Polsce została ustalona na 799 zł.

Ramka Symfonisk w aplikacji IKEA Home smart
Ramka Symfonisk w aplikacji IKEA Home smart

Obsługa i konfiguracja przez aplikacje mobilną Sonos S2 lub S1

Oficjalna aplikacja Sonos S2 służy do konfigurowania produktów Sonos (w tym Symfonisk) i sterowania nimi.

 • Sterowanie systemem z dowolnego pomieszczenia.
  Dzięki aplikacji Sonos możesz sterować wszystkimi głośnikami, soundbarami i komponentami. Reguluj poziom głośności i grupuj produkty, aby odtwarzać w idealnej synchronizacji lub odtwarzać różne treści w poszczególnych pomieszczeniach.
 • Podłącz ulubione serwisy.
  Sonos to nie tylko aplikacja. To inteligentna platforma, która łączy setki serwisów streamingowych i opcji sterowania, włącznie z asystentami głosowymi. Przeglądaj całą swoją muzykę, podcasty, radio i audiobooki w jednym miejscu.
 • Korzystaj z wyłącznego dostępu do Sonos Radio.
  Słuchaj bezpłatnie tysięcy stacji (także na żywo) z całego świata, z muzyką dobraną przez artystów, a także oryginalnych programów Sonos.
 • Popraw wrażenia związane ze słuchaniem kina domowego.
  Soundbary Sonos oferują specjalne ustawienia dostosowane pod kątem telewizji, filmów i gier. Włącz funkcję Wzmacniacz mowy, aby eksponować częstotliwości związane z ludzkim głosem i poprawić czystość dialogów. Możesz też włączyć Tryb nocny, aby przyciszyć głośne efekty dźwiękowe, gdy nie chcesz przeszkadzać innym domownikom.
 • Spersonalizuj głośniki.
  Trueplay™ umożliwia profesjonalne dostrojenie brzmienia głośnika do wyjątkowej akustyki pomieszczenia.Ta funkcja naprawdę działa i znacząco poprawia wrażenia dźwiękowe, dlatego warto z niej skorzystać, po umiejscowieniu głośnika.
 • Spersonalizuj ustawienia.
  Zapisz ulubione utwory w sekcji Mój Sonos, aby szybciej przechodzić do utworów, twórz alarmy i budź się do dźwięków ulubionej stacji radiowej lub playlisty, blokuj treści dla dorosłych i nie tylko.
Aplikacja mobilna Sonos S2

Pobierz aplikację Sonos ze sklepu Google Play lub App Store, w zależności od posiadanego urządzenia mobilnego. Działa także z aplikacją IKEA Home smart.

Sprawdź oficjalne instrukcje urządzenia i montażu:

źródło: IKEA