Ramka Symfonisk z głośnikiem i AirPlay 2 trafiła do sklepów Ikea

Ikea potwierdziła we wtorek istnienie plotek na temat Symfonisk – głośników Sonos w ramce do zdjęć, a tym samym ujawniła, że ​​nadchodzące urządzenie będzie obsługiwać protokół Apple AirPlay 2.

Ramka z głośnikiem Symfonisk od Ikea (czarna i biała)

Na liście produktów na amerykańskiej stronie internetowej Ikea opisuje Symfonisk jako „głośnik Wi-Fi i ramka na zdjęcia w jednym, dzięki czemu dźwięk wtapia się w dom”. Podobnie jak inne produkty Symfonisk, ramka została stworzona we współpracy z Sonos i posiada integrację z AirPlay 2. Technologia ta umożliwia użytkownikom ekosystemu Apple strumieniowe przesyłanie dźwięku do wielu pomieszczeń i sterowanie urządzeniem za pośrednictwem HomeKit i aplikacji Home. Ikea zauważa, że ​​użytkownicy mogą kupić dwie ramki, aby stworzyć parę stereo.

Urządzenie ma 22 cale wysokości, 16 cali szerokości i 2 cale głębokości i zawiera nadrukowaną siatkę, którą można wymieniać z innymi projektami. Jak zauważył serwis The Verge, który odkrył ten produkt już wcześniej, wydaje się, że użytkownicy nie będą mogli zamontować własnej grafiki na Symfonisku, ponieważ prawdopodobnie utrudniłoby to transmisję dźwięku.

Strona internetowa Ikei pokazuje obecnie opcje kolorów czarno-białych, z których obie są wycenione na 199,99 USD. Nowy Symfonisk nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży online ani w sklepach, chociaż jego dzisiejsze ogłoszenie sugeruje, że zbliża się oficjalna premiera.

Nie mamy informacji na temat tego, czy ramka trafi do sprzedaży sieci Ikea w Polsce.

źródło: Ikea USA | The Verge