Google da Ci znać, gdy wyniki wyszukiwania mogą być niewiarygodne!

W wyszukiwarce Google zaczyna pojawiać się informacja ostrzegająca przed mało wiarygodnymi wynikami wyszukiwania, które nie do końca są potwierdzone.

Ostrzeżenie Google o wiarygodności wyników wyszukiwania

W dzisiejszych czasach, gdy informacje bardzo szybko się zmieniają, wyszukiwarka Google także stara się nadążyć, aby dostarczać najbardziej trafne i sprawdzone informacje. Uzyskiwanie wiarygodnych informacji na czas jest w bardzo ważne i jak informuje Google, niezależnie od tego, czy dowiesz się czegoś za pośrednictwem mediów społecznościowych, czy od znajomego, pokusą jest zwrócenie się do Google’a, aby uzyskać więcej sprawdzonych informacji.

W opublikowanym poście na blogu Google’a czytamy, że wyszukiwarka Google zawsze będzie dostępna z najbardziej użytecznymi wynikami, jakie może dostarczyć, (ale) czasami wiarygodne informacje, których szukamy, po prostu nie są jeszcze dostępne online. Dotyczy to najświeższych wiadomości lub pojawiających się tematów, gdy informacje, które zostały opublikowane jako pierwsze, mogą nie być najbardziej wiarygodne.

Aby temu zaradzić, Google twierdzi, że może wykryć „kiedy temat szybko ewoluuje, a zakres źródeł nie został jeszcze uwzględniony”. W takich przypadkach Google dołączy powiadomienie sugerujące, że użytkownicy powinni sprawdzić wyszukiwane informacje później, gdy pojawi się więcej źródeł na dany temat.

Nowa, szybko rozwijająca się historia może potrzebować czasu, aby pojawić się w wyszukiwarce Google – Google poinformuje Cię teraz, kiedy nie powinieneś brać za pewne wyszukane informacje.

W zeszłym roku w Google zaczęło pojawiać się sporo wiadomości, które nie były w stanie dobrze dopasować się do zapytania. Niedawny panel „Informacje o wyniku” pozwoli użytkownikom wyszukiwarki Google znaleźć więcej informacji o źródłach używanych w aplikacji, aby pomóc im zdecydować, czy mogą czuć się pewnie w otrzymywanych odpowiedziach. Goozle zaznacza, że „we wszystkich tych funkcjach naszym celem jest zapewnienie większego kontekstu wyników, dzięki czemu możesz z większą pewnością oceniać informacje znalezione w internecie”.

Nowe powiadomienia zaczną być udostępniane użytkownikom w USA w języku angielskim i będą oferowane w kolejnych regionach w nadchodzących miesiącach.

źródło: Google The Keyword | phoneArena