Wciśnij gaz do dechy w klimatycznej grze #DRIVE

Marzy Ci się wycieczka w czasie do budzących nostalgię dni kaset magnetofonowych i szusowania po drogach? Wystarczy, że zdołasz utrzymać swoje auto w jednym kawałku a „#DRIVE” przypadnie Ci do gustu.

Gra mobilna #DRIVE

Często słyszymy powiedzenie, że najprostsze pomysły zwykle okazują się najlepsze. Uwielbiana przez rzesze fanów motoryzacji gra Dariusza Pietrali zatytułowana #DRIVE to dowód na to, jak wiele prawdy kryją w sobie te słowa. Nie znajdziesz tu poziomów, wrogów ani potyczek z bossami… Twoją jedyną misją jest jazda przed siebie, ale zapewniamy, że ani przez sekundę nie będziesz się nudzić. Siądź za kierownicą, wciśnij gaz do dechy i ruszaj w trasę.

Wybierz samochód i lokalizację, a potem spróbuj dotrzeć jak najdalej, pamiętając o unikaniu ciężarówek, kamperów i policyjnych radiowozów. Sterowanie za pomocą stukania palcami w ekran jest intuicyjne, ale szybko przekonasz się, że im dalej zajedziesz, tym będzie trudniej.

Jeśli chcesz rzucić nam wyzwanie, spróbuj przebić nasz wynik 3342 punktów za kółkiem hatchbacka Das Holzwagen z 1986 roku. Aby szanse były wyrównane, zacznij od początkowego poziomu, Dry Crumbs.

#DRIVE liczysz się tylko Ty i droga, którą masz przed sobą.

Kierowanie autem to w tym przypadku naprawdę banalna sprawa: kierownicą poruszasz za pomocą precyzyjnych stuknięć w boczne krawędzie ekranu, a kiedy chcesz zahamować, dotykasz wyświetlacza oboma kciukami. Czekają Cię przejażdżki w wielu ciekawych lokalizacjach, na przykład po skąpanym w słońcu asfalcie w górach czy po drogach pokrytych grubą pierzyną śniegu.

Żeby jednak nie było zbyt łatwo, przyjdzie Ci się zmierzyć z niedzielnymi kierowcami, którzy będą starali się uprzykrzyć Ci jazdę, a także czujnymi gliniarzami zdolnymi wypatrzyć Cię z wielkiej odległości (jeśli dojdzie do pościgu, rozglądaj się za stoiskiem z pączkami).

Nie pozwól, by cokolwiek zatrzymało Cię na dłużej — pamiętaj, że im dalej dojedziesz, tym lepszy uzyskasz wynik. Zbieraj kapsle i kontroluj stan paliwa oraz poziom uszkodzeń. Tylko od Ciebie zależy, kiedy Twój samochód doczeka się zasłużonego postoju.

Droga jest nieco zbyt wyboista? Ułatw sobie przejażdżkę dzięki tym poradom

Zbieraj kapsle

Na każdym poziomie #Drive pojawiają się kapsle, które możesz wydawać na kilka różnych rzeczy. Zamiast jednak kupować za nie nowe odjazdowe bryki, zaoszczędź 100 kapsli, by po kraksie przywrócić samochód do stanu używalności i kontynuować nabijanie punktów.

Ostrożnie na zakrętach

Das Holzwagen ’86 całkiem dobrze trzyma się drogi, ale driftowanie między innymi pojazdami i przez stacje serwisowania nadal może sprawiać trudność. Jeśli masz z tym problemy, spróbuj wchodzić w zakręty wcześniej, a potem ostrożnie kieruj samochodem, gdy się przez nie prześlizguje.

Zrzut ekranu z gry #DRIVE

Mmm, pączusie

Pamiętaj o zgarnięciu słodkiej przekąski, gdy widzisz sklep z pączkami. Unikniesz w ten sposób problemów z gliniarzami, którzy mogą próbować zepchnąć Cię z drogi.

źródło: App Store Polska