Apple TV+ udostępniło zakulisowe materiały z serialu „Physical”

Serwis Apple TV+ udostępnił we wtorek nowe wideo, w którym można zajrzeć za kulisy serialu z sarkastycznym humorem lat 80. pt. „Physical”, w którym występuje Rose Byrne.

„Physical” serial z Rose Byrne na Apple TV+ (2021)

Materiał wideo opublikowany na oficjalnym kanale Apple TV+ na YouTubie zawiera komentarze i spostrzeżenia showrunnerki serialu Annie Weisman, a także aktorów takich jak Rory Scovel, Della Saba, Dierdre Friel i Byrne. Serial komediowy Physical opowiada o Sheili Rubin, „cicho udręczonej gospodyni domowej” z San Diego w latach osiemdziesiątych, której odkrycie aerobiku zapoczątkowuje nowy etap w jej życiu i pasmo sukcesów. Serial może przywodzić na myśl Fleabag, ale osadzony jest w zupełnie innych realiach i czasie – no i bohaterka ma trochę inne problemy. Oprócz szczegółowego przedstawienia scenerii południowej Kalifornii z lat 80., wideo daje nam również wgląd w niektóre postacie serialu — w tym zmagania Sheili z dysmorfią ciała i bulimią.

Są ludzie, dla których ćwiczenia fizyczne oznaczają długi, samotny, kontemplacyjny bieg. Inni jednak wymagają potoku napomnień, rodzaju głośno wypowiadanego pozytywnego lub negatywnego wzmocnienia, które może wahać się od delikatnego nakłaniania do nadużyć.

Od szaleństwa fitness lat 80. po dzisiejsze zajęcia w prawdziwym i wirtualnym świecie, od dawna zachęcano do korzystania z pomocy trenerów, aby stały się motywującym głosem w Twojej głowie. To właśnie napędza najbardziej fascynującą część serialu Physical na Apple TV+ z czarnym humorem, która z pewnością natychmiast przypadnie do gustu każdemu widzowi. Niektórzy mogą przyjąć, że ten serial jest mrocznym i udręczonym studium postaci napędzanym ultraintensywnym występem Rose Byrne, ale można też podejść do niego z przymrużeniem oka.

Byrne gra Sheilę Rubin, mocno zranioną gospodynię domową z San Diego, która na początku lat 80. szukała celu. Sheila kiedyś znalazła motywację w balecie i ruchach protestacyjnych w latach 60. z mężem Dannym (Rory Scovel), ale jej studio tańca zostało zamknięte, a Danny stał się zadowolonym z siebie profesorem college’u, bardziej zainteresowanym flirtem z koedukacją niż wielkimi pomysłami. Prześladowana samobiczującym się monologiem wewnętrznym Sheila cierpi na zrytualizowane zaburzenie odżywiania, które obejmuje pieczołowicie pakowane hamburgery i tandetny motel.

Obejrzyj zwiastun serialu:

W lokalnym centrum handlowym Sheila zauważa zajęcia z aerobiku prowadzone przez energiczną Bunny (Della Saba). Ten moment daje przebłysk nowego celu w życiu, a w przededniu rewolucji VHS – spojrzenie w przyszłość.

Twórca serii Annie Weisman (Prawie Rodzina) ma bardzo dobre wyczucie tego, co sprawia, że ​​Sheila działa, nawet jeśli pierwszy sezon zawiera pewne szczegóły w jej traumatycznej historii. Sheila jest trudna do lubienia, ale nikt nie wie o tym lepiej niż Sheila, a rola daje Byrne dojrzałą szansę zagrania kontrastu między aż nazbyt idealnym wyglądem zewnętrznym – jej kości policzkowe i sprężyste włosy mogą odpaść i zagrać w swoim własnym show! Jest nieprzewidywalną antybohaterką, której nie da się nie lubić – a wszystko w tradycyjnych, półgodzinnych odcinkach, co sprawia, że ​​jest to odpowiedni czas na tego typu rozrywkę.

Obejrzyj materiały zza kulis:

Physical reżyserują Liza Johnson, Stephanie Laing i Craig Gillespie. Oprócz Scovel, Saba i Friel, inne gwiazdy serialu to Lou Taylor Pucci, Paul Sparks i Ashley Liao.

Dziesięcioodcinkowy serial zadebiutował na Apple TV+ w zeszłym tygodniu – 18 czerwca 2021 roku. Nowe 30-minutowe odcinki będą pojawiać się co tydzień w każdy piątek.

źródło: Apple TV+