„Fleabag”, czyli „Współczesna dziewczyna” od 5 października na TVN Style

Obsypany nagrodami serial „Fleabag”, który był hitem w Wielkiej Brytanii w ubiegłym roku, a w tym stał się niekwestionowanym zwycięzcą rozdania nagród Emmy, będzie emitowany w TVN Style pt. „Współczesna dziewczyna”.

„Fleabag” (Współczesna dziewczyna) na TVN Style

Współczesna dziewczyna (tytuł oryginalny Fleabag) to sześcioodcinkowy miniserial Phoebe Waller-Bridge, która napisała scenariusz i zagrała główną postać – dwudziestokilkuletniej dziewczyny prowadzącej sklep z kawą, która za dużo pije i pali, przeklina i ciągle myśli o seksie i która pod pozą pewności siebie i wyzwolenia, ukrywa głęboką rozpacz.

Na tegorocznej 71. uroczystości rozdania nagród Emmy serial Fleabag zwyciężył w kategoriach: najlepszy serial komediowy, najlepsza aktorka w serialu komediowym (Phoebe Waller-Bridge), najlepszy scenariusz (również Waller-Bridge) i najlepsza reżyseria (Harry Bradbeer). Wcześniej otrzymał też nagrodę Gildii Aktorów Filmowych m.in. za serial roku i nagrodę magazynu „NME” dla najlepszego programu telewizyjnego.

Serial po raz pierwszy będzie emitowany w polskiej telewizji, na TVN Style od 5 października 2019 r. z piątku na  sobotę o godz. 00:25. Jednego dnia widzowie zobaczą dwa z sześciu odcinków 1. sezonu Współczesnej dziewczyny. Do tej pory, serial można było oglądać na platformie Amazon Prime Video.

Przeczytaj także:

„Beverly Hills, 90210” już 9 października na Fox Polska

Fleabag to współczesna kobieta. Mieszka w wielkim mieście, Londynie, którego gorączkowa energia rozsadza ją, czasem dając adrenalinę, a czasem przytłaczając. Wraca późno do domu atakowana przez jaskrawe światła miasta, przez neony i reklamy. Takie miasto to mieszanka hedonizmu i… przerażenia.

Jaka naprawdę jest Fleabag? Najchętniej przywdziewa maskę oschłej, złej, seksualnie wyzwolonej, a nawet: wyuzdanej dziewczyny, która „wszystko już widziała”, która zmienia partnerów jak rękawiczki, niczym i nikim się nie przejmując. Jaka jest naprawdę? Samotna, pogrążona w żalu, ciekawa i próbująca zrozumieć świat, w który się rzuca i którego się boi.

Panicznie boi się wszystkich, którzy staną „za blisko” i odkryją jej delikatność. Boi się zranienia. Nasz serial to feeria wyznań młodej kobiety; na przemian śmiesznych i rozdzierających serce. Jest bardzo zagubiona i wciąż nie wie, co robić ze swoim życiem…

źródło: TVN Style