Wsparcie systemu iOS z każdym rokiem się wydłuża (2007-2021)

Sprawdź, jak długo firma Apple wspiera starsze modele iPhone’a, udostępniając dla nich aktualizacje swojego mobilnego systemu operacyjnego iOS – wygląda na to, że iOS 15 trafi na iPhone’y sprzed 6 lat!

Dostępność aktualizacji systemu iOS dla iPhone'ów, w latach 2007-2021

Podczas przemówienia otwierającego tegoroczne WWDC 2021 firma Apple zaprezentowała najnowsze wersje swoich głównych systemów operacyjnych, w tym macOS, watchOS, iPadOS i, co najważniejsze – iOS 15. W szczególności ten ostatni system zyskuje mnóstwo nowych funkcji, w tym możliwość identyfikacji, kopiowania i tłumaczenia tekstu na zdjęciach oraz szereg ulepszeń prywatności.

Gdy tej jesieni pojawi się aktualizacja mobilnego systemu operacyjnego do iOS 15, z pewnością spodoba się zdecydowanej większości użytkowników iPhone’a. Drugi rok z rzędu firmie Apple udało się dokonać niezwykłego wyczynu, nie pozostawiając w tyle żadnej dodatkowej generacji iPhone’ów. Oznacza to, że nawet użytkownicy iPhone’a 6s i 6s Plus, pierwotnie wydanego w 2015 roku, będą mogli wykonać uaktualnienie, mimo że niektóre bardziej zaawansowane technicznie funkcje nie będą działać na ich telefonach.

Jak pokazuje powyższy wykres, Apple wykonało dobrą robotę przez lata, utrzymując wsparcie systemu dla starszych urządzeń przez długi czas. Podczas gdy oryginalny iPhone i iPhone 3G otrzymały tylko dwie główne aktualizacje systemu iOS, nowsze modele zazwyczaj otrzymują aktualizacje oprogramowania przez pięć do sześciu lat.

Po wydaniu z systemem iOS 9 iPhone’a 6s, model ten stanie się pierwszą generacją, dla której jesienią pojawi się siódma wersja systemu w postaci uaktualnienia do iOS 15!

Modele iPhone'ów kompatybilnych z systemem iOS 15

źródło: Statista | Apple