Jak długo Apple wspiera system iOS dla starszych modeli iPhone’a?

Sprawdź, jak obecnie wygląda wsparcie systemu iOS 12 dla starszych modeli iPhone’ów w porównaniu z poprzednimi wersjami systemu (od 2007 do 2020 r.)

Wsparcie wersji systemu iOS dla modeli iPhone'ów od 2007 do 2020 r.

Oprócz wprowadzenia aktualizacji dla swoich zegarków Apple Watch i iPadów, Apple wydało także iOS 14 na specjalnym wydarzeniu we wrześniu tego roku. Najnowsza wersja mobilnego systemu operacyjnego Apple’a, który obsługuje iPhone’a, została udostępniona klientom na całym świecie 16 września 2020 roku. Obecnie najświeższą wersją jest iOS 14.1.

W przeciwieństwie do zeszłego roku, kiedy to użytkownicy iPhone’a 5s z 2013 roku oraz iPhone’a 6 i 6 Plus z 2014 roku pozostali z systemem iOS 12, tegoroczna aktualizacja obsługuje wszystkie modele iPhone’a obsługujące iOS 13.

Jak pokazuje powyższy wykres, Apple znacznie wydłużyło cykl życia modeli iPhone’ów na przestrzeni ostatnich lat. Podczas gdy oryginalny iPhone i iPhone 3G otrzymały dwie główne aktualizacje iOS-a, późniejsze modele otrzymywały aktualizacje oprogramowania przez pięć do sześciu lat.

Dla przykładu iPhone 6s został wprowadzony na rynek z systemem iOS 9 w 2015 roku i nadal jest kompatybilny z tegorocznym systemem iOS 14 – czyli otrzymuje aktualizacje od 5 lat! Niech ktoś znajdzie taki smartfon z systemem Android…

źródło: Statista | Apple