OPPO mecenasem konkursu Design 32

Marka OPPO objęła mecenatem ogólnopolski konkurs wzornictwa Design32 – 11. edycji wydarzenia, w którym młodzi twórcy z wiodących, polskich szkół artystycznych zaprezentują najlepsze dyplomy projektowe z ostatniego roku.

OPPO mecenasem konkursu Design 32

Konkurs Design32 – Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2020 jest organizowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. To jedyne tego typu wydarzenie w Polsce, w którym biorą udział młodzi twórcy z ośmiu publicznych uczelni artystycznych: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Akademia Sztuki w Szczecinie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu.Jury złożone z cenionych ekspertów wybierze i nagrodzi najciekawsze prace. Główna nagroda to 20.000 zł, z kolei nagrodę specjalną przyzna firma OPPO. 

Celem konkursu jest promocja młodych talentów i ich wsparcie w samodzielnym zaistnieniu na profesjonalnym rynku projektowym. Po raz pierwszy prace będą ocenianie przez projektantów wybranych przez Radę Programową Konkursu. Jury przyzna cztery nagrody: Nagrodę Rektorów, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Prezydenta Miasta Katowice oraz specjalną nagrodę OPPO – mecenasa konkursu.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 19 czerwca 2021 roku podczas wernisażu wystawy pokonkursowej. Samą wystawę można będzie oglądać do 20 lipca w Rondzie Sztuki, galerii ASP w Katowicach.

Design32 – o konkursie 

Konkurs Design32 – Najlepsze Dyplomy Projektowe publicznych uczelni artystycznych w Polsce organizowany jest przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. W konkursie biorą udział zaproponowane przez macierzyste uczelnie prace magisterskie, których obrony miały miejsce w ubiegłym roku.  Miejscem wystawy jest Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki (od 19 czerwca do 20 lipca). Patronat honorowy nad wydarzeniem: Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Marszałek Województwa Śląskiego, Prezydent Miasta Katowice. Mecenasi konkursu: Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia i firma OPPO.

Konkurs design32 (2021)

źródło: OPPO Polska