Nagrywanie w chmurze nPVR dostępne w Cyfrowym Polsacie

Od czerwca w ramach telewizji satelitarnej i kablowej IPTV będzie dostępna usługa nagrywania w chmurze – nPVR w Cyfrowym Polsacie, która pozwoli na przechowywanie nawet do 1500 godzin nagrań przez 120 dni.

Usługa nPVR (nagrywanie w chmurze) w Cyfrowym Polsacie

Cyfrowy Polsat od lat konsekwentnie rozwija swoje usługi i stawia na innowacyjne rozwiązania. Uzupełnieniem nowoczesnych funkcji TimeShift, reStart, CatchUp jest zupełnie nowa usługa nPVR, umożliwiająca nagrywanie bez konieczności posiadania dysku twardego. Można z niej skorzystać na dekoderach satelitarnych EVOBOX HD i EVOBOX LITE oraz EVOBOX IP w telewizji kablowej IPTV, a klient otrzymuje dostęp do przestrzeni, która pozwoli mu pomieścić nawet do 1500 godzin nagrań przez 120 dni. Dzięki temu rozwiązaniu, na wybranych kanałach, można nagrywać trwający program oraz planować nagrania w przyszłości z poziomu przewodnika TV (EPG). Nagrywanie odbywa się w chmurze, bez konieczności wykorzystywania fizycznych nośników takich jak twardy dysk czy pendrive.

nPVR w dwóch pakietach do wyboru 

Oferowana przez Cyfrowy Polsat nowa usługa nPVR dostępna jest w dwóch wariantach:

  • START: umożliwiającym przechowywanie do 100 godzin nagrań przez 30 dni.
    – W pakietach M i L dostepny bez dodatkowych opłat, a w pakiecie S –  w cenie 5 zł miesięczne.
  • MAX: umożliwiającym przechowywanie do 1500 godzin nagrań przez 120 dni, w cenie 15 zł miesięcznie.

Telewizja na własnych zasadach

Nowoczesne funkcje dostępne w dekoderach Cyfrowego Polsatu to wygoda i swoboda korzystania z telewizji. Klienci od dłuższego czasu mogą korzystać z opcji TimeShift, reStart i CatchUP, które wymagają jedynie podłączenia dekodera do Internetu. Sprawiają, że telewizja staje się jeszcze bardziej elastyczna:

  • TimeShift – daje możliwość zatrzymywania i przewijania wybranych programów do 3 godzin, co pozwala jeszcze raz zobaczyć wybraną scenę czy fragment meczu w sytuacji, gdy musimy przerwać oglądanie albo coś przeoczyliśmy.
  • reStart – pozwala na oglądanie wybranych programów z kanałów linearnych od początku, co oznacza, że nie trzeba się martwić spóźnieniem na ulubiony serial, film czy format rozrywkowy. To także bardzo użyteczna funkcja w momencie, gdy przełączając kanały, trafimy na coś interesującego, a  program już trwa.
  • CatchUP – umożliwia oglądanie wybranych programów nawet do 7 dni wstecz od ich emisji, bez dodatkowych opłat i to bez konieczności nagrywania. Funkcja jest idealna na momenty, gdy emitowane są dwa lub trzy interesujące programy jednocześnie. Wtedy, jeśli są dostępne w opcji CatchUP, możemy do nich wrócić w bardziej dogodnym momencie.

Dostępna od dziś usługa nPVR dodatkowo uatrakcyjnia wprowadzoną niespełna rok temu nową pakietyzację telewizji satelitarnej i kablowej IPTV, w ramach której dostępne są 3 wygodne pakiety podstawowe: S za 20 zł/mies., M za 30 zł/mies. i L za 60 zł.mies., które można swobodnie łączyć z dodatkowymi pakietami tematycznymi, zgodnie z zainteresowaniami: Polsat Sport Premium, Eleven Sports, Ekstraklasa, HBO+HBO GO, FilmBox, Cinemax, Dla dzieci, Dla dorosłych i VOD.

źródło: Cyfrowy Polsat