Apka Preglife dla przyszłych rodziców, także w Polsce!

Preglife to szwedzka aplikacja mobilna skierowana zarówno do świeżo upieczonych, jak i przyszłych rodziców – teraz także na polskim rynku.

Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej Preglife - ciąża i dziecko

Aplikacja Preglife – ciąża i dziecko to przede wszystkim intuicyjny przewodnik i źródło specjalistycznej wiedzy, dzięki któremu przyszli rodzice zyskują wsparcie na każdym etapie ciąży oraz w pierwszych latach życia dziecka. Startup Preglife powstał w 2010 roku w Sztokholmie i szybko zyskał miano najpopularniejszej aplikacji ciążowej i dziecięcej w północnej Europie. W Szwecji, państwie z jednym z najlepszych systemów opieki zdrowotnej na świecie, używa jej aż 90% kobiet w ciąży. Treści, które Preglife oferuje swoim użytkownikom, to oparte na faktach i wiedzy naukowej wsparcie merytoryczne od skandynawskich profesjonalistów, między innymi położnych i lekarzy. Sieć najlepszych w swojej dziedzinie specjalistów współpracujących z Preglife została skomponowana tak, by zapewnić rodzicom najważniejsze i najbardziej przydatne dla nich informacje, a tym samym – możliwie jak najlepszą opiekę nad dziećmi. 

Po osiągnięciu sukcesu w Szwecji, twórcy Preglife zaczęli stopniowo powiększać jej zasięg o kolejne kraje. Aktualnie aplikacja dostępna jest na ponad dziesięciu rynkach i miesięcznie korzysta z niej aż 800 000 użytkowników, którzy regularnie wystawiają jej tysiące pozytywnych ocen na App Store oraz Google Play. Za strategię rozwoju aplikacji na nowych rynkach europejskich (polskim, hiszpańskim, francuskim), w tym działań marketingowych, odpowiada Bartłomiej Foszer. Egzekucją działań z zakresu public relations w Polsce zajmuje się agencja komunikacji marketingowej Lensomai Communication.

W Polsce z Preglife korzysta aktualnie 180 000 użytkowniczek, z których 115 000 jest w ciąży. To znaczy, że ta skandynawska aplikacja wspiera co trzecią Polkę, która spodziewa się dziecka.

Baza wiedzy i ciążowy niezbędnik

Preglife oferuje swoim użytkowniczkom szereg funkcji, dzięki którym zyskują wsparcie dostosowane do etapu ciąży oraz wieku dziecka. Aplikacja umożliwia między innymi planowanie i śledzenie badań i terminów wizyt ciężarnej w przychodni oraz wymaganych szczepień dziecka. Dostępny kalendarz ciąży to świetne narzędzie do obserwowania bieżących tygodni i trymestrów oraz łatwego monitorowania rozwoju i kolejnych zmian, zarówno u dziecka, jak i matki. Intuicyjna checklista, dziennik i wykres wagi dają jeszcze szerszy obraz przebywanej ciąży i większą kontrolę nad zapamiętywaniem i trzymaniem się wszystkich niezbędnych ustaleń. Preglife to również szeroka baza specjalistycznej wiedzy, która została zgromadzona i udostępniona użytkownikom w przystępnej formie dziesiątek poradników, filmów i podcastów. 

Preglife nawiązało współpracę z największymi polskimi markami. Dzięki temu powstają jakościowe, doskonale dopasowane do target grupy treści. Ciekawe artykuły, podcasty oraz materiały video trafiają do zaangażowanych użytkowniczek aplikacji, logujących się do niej średnio aż 20 razy w miesiącu.

Z Preglife każdego miesiąca korzysta coraz więcej zadowolonych użytkowniczek. Nic dziwnego, bo twórcy bez przerwy ulepszają i poszerzają aplikację o kolejne przydatne funkcje i aktualizują treści w czasie rzeczywistym, by jeszcze lepiej dostosować ją do potrzeb i oczekiwań jej użytkowników na wszystkich rynkach.

Rzetelne, naukowe informacje i wiedza skandynawskich specjalistów, intuicyjne i przydatne funkcje oraz współpraca z wiarygodnymi markami i influencerami sprawiają, że Preglife to zaufany niezbędnik rodzicielski na najwyższym poziomie merytorycznym. Aplikacja nie tylko pozwala uzupełnić i wzbogacić wiedzę, lecz także w przejrzysty i intuicyjny sposób ułatwia kontrolowanie kolejnych etapów ciąży i rozwoju dziecka, wspierając przyszłych i młodych rodziców w tym wyjątkowym, choć niezwykle wymagającym okresie. 

Aplikacja mobilna Preglife – ciąża i dziecko dostępna jest do pobrania bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play.

źródło: Preglife