Sony Polska niechcący ujawniło PlayStation Plus Video Pass

Najnowsza usługa PlayStation Plus Video Pass może być kolejnym przywilejem dla subskrybentów PS Plus – tym razem związanym ze streamingiem wideo.

PlayStation Plus Video Pass (logo)

Na oficjalnej polskiej stronie Sony pojawiło się logo nowej usługi PlayStation Plus Video Pass i szybko zostało usunięte. W opisie czytamy, że jest to usługa próbna dostępna od 22 kwietnia 2021 roku do 22 kwietnia 2022 roku. Zaznaczono również, że PS Plus Video Pass jest dostępny dla członków PS Plus w Polsce, ale nie jest jasne, czy będzie to globalne wdrożenie, czy tylko lokalna usługa. Przed usunięciem była opublikowana także informacja, żer nowa korzyść dla członków Playstation Plus dostępna będzie przez ograniczony czas w PlayStation Plus dla użytkowników w Polsce.

Nie jest jasne, czy Polska została wymieniona w opisie, ponieważ informacja została przedwcześnie opublikowana na polskiej stronie Sony, czy też jest to korzyść, która dociera tylko do tych posiadających polskie konta PSN. Może to być usługa globalna, ale nie dowiemy się więcej, dopóki Sony oficjalnie jej nie ogłosi.

PlayStation Plus Video Pass pojawia się ponad miesiąc po tym, jak Sony ogłosiło, że od sierpnia tego roku wyłącza możliwość kupowania i wypożyczania filmów i seriali telewizyjnych w PlayStation Store. Po wejściu tej zmiany w życie, użytkownicy nadal będą mieć możliwość przeglądania już zakupionych treści.

Sony ostatnio bardzo wspiera PlayStation Plus. Wraz z premierą PS5 uruchomiło PlayStation Plus Collection, dającą dostęp do kilkunastu popularnych tytułów. W ostatnich miesiącach pojawiły się również nowe wydania, takie jak Bugsnax, Destruction AllStars i Oddworld: Soulstorm.

źródło: Sony Polska | Android Central