10 darmowych gier do pobrania tej wiosny na PS (Play at Home 2021)

Pobierz darmowe gry na PlayStation od 25 marca, oprócz niezależnych tytułów hit na PS4: „Horizon Zero Dawn”, który będzie dostępny za darmo przez ograniczony czas od 19 kwietnia.

Wybór darmowych tytułów w ramach Play at Home 2021 (wiosna)

W zeszłym miesiącu Sony PlayStation udostępniło nową edycję Play at Home na 2021 rok, którego celem jest zapewnienie społeczności PlayStation bezpłatnych gier i ofert rozrywki, dzięki którym dni podczas lockdownu będą trochę przyjemniejsze. Program wystartował na początku tego miesiąca wraz z udostępnieniem bezpłatnej cyfrowej kopii hitu Ratchet & Clank z 2016 roku na PS4. Nadal możesz odebrać bezpłatną cyfrową kopię gry do 1 kwietnia 2021 roku do godz. 4:00 rano. Dzisiaj PlayStation zapowiedziało aktualizację zawartości Play at Home, która pojawi się 25 marca 2021 roku! Tym razem skupiono się na wyborze darmowych gier od niektórych z najlepszych niezależnych partnerów oraz wcześniej ogłoszonej rozszerzonej ofercie próbnej dla Funimation (lub Wakanim) w krajach, w których są one dostępne.

Abzû

Od artystycznego umysłu stojącego za Journey, Flower i The Pathless, ABZÛ to piękna podwodna przygoda, która przywołuje marzenie o nurkowaniu. Zanurz się w tętniącym życiem morskim świecie, pełnym tajemnic, pełnym kolorów i życia.

Enter the Gungeon

Enter the Gungeon to gra pełna lochów strzelaninowych podążający za bandą odmieńców, którzy chcą strzelać, łupić, robić uniki i demolkę, aby uzyskać osobiste rozgrzeszenie, docierając do legendarnego skarbu Gungeon: pistoletu, który może zabić przeszłość.

Rez Infinite

Przygotuj się na ostateczną wersję Rez, ekscytującą podróż pełną widoków, dźwięków i strzelanek, zremasterowaną i ulepszoną przez członków oryginalnego zespołu programistów – wyłącznie na PS4 i (opcjonalnie) na PlayStation VR.

Subnautica

Wylądowałeś awaryjnie w obcym świecie oceanicznym i jedyną drogą jest kierunek w dół. Oceany Subnautici obejmują zarówno skąpane w słońcu, płytkie rafy koralowe, jak i zdradliwe głębinowe rowy, pola lawy i bioluminescencyjne podwodne rzeki. Woda tętni życiem: częściowo pomocna, w większości szkodliwa.

The Witness

The Witness to gra dla jednego gracza w otwartym świecie z dziesiątkami lokacji do zbadania i ponad 500 zagadkami. Ta gra szanuje Cię jako inteligentnego gracza i traktuje Twój czas jako cenny. Nie ma żadnego wypełniacza: każda z tych łamigłówek wnosi do tej mieszanki własny, nowy pomysł. Jest to więc gra pełna pomysłów.

Astro Bot Rescue Mission na PS VR

Uzyskaj zupełnie nowe spojrzenie na gry platformowe dzięki PlayStation VR w tej śmiałej akcji ratunkowej. Przejmij kontrolę nad Astro w ogromnej przygodzie, aby uratować jego załogę, w której gogle PS VR umieszczą Cię w samym środku akcji. Oceniaj każdy skok z dokładnością i bądź ciekawy – w tej śmiałej wyprawie jest wiele tajemnic do odkrycia.

Moss

Moss to przygodowa gra akcji dla jednego gracza i nowy adres IP firmy Polyarc, dostosowany do platformy VR. W Moss gracze spotykają Quill, młodą mysz, która marzy o wielkości poza granicami swojej osady. Podczas eksploracji lasu znajduje tajemniczy Szklany Relikt i budzi starożytną magię.

Thumper na PS4

Thumper to klasyczna akcja rytmiczna, niesamowita prędkość i brutalna fizyczność. Staw czoła piekielnej pustce i zmierz się z maniakalną, gigantyczną głową z przyszłości. Każde miażdżące uderzenie przeplata się z pulsującą oryginalną ścieżką dźwiękową. Aby osiągnąć synestetyczną błogość, musisz przejść przez rytmiczne piekło.

Paper Beast

Przeżyj oniryczną odyseję w wirtualnej rzeczywistości. Odkryj dziki ekosystem, zrodzony z utraconych danych internetowych. Bądź pierwszym, który odkryje świat zamieszkany przez egzotyczne i zaskakujące stworzenia i ukształtuj swoje środowisko, aby pokonać przeszkody i łamigłówki. Rozwikłaj tajemnice Paper Beast, gry zrodzonej z wyobraźni Erica Chahi (Another World, From Dust).

Ten niesamowity wybór gier na PS4 i PS VR będzie dostępny do bezpłatnego pobrania od 26 marca 4:00 czasu polskiego do 23 kwietnia 2021 roku do godz. 4:00 czasu polskiego.

Funimation / Wakanim

W krajach uczestniczących w programie dostępny jest również przedłużony okres próbny Funimation (lub Wakanim, w zależności od regionu), wspólnego przedsięwzięcia Sony Pictures Entertainment i Aniplex of Japan. Usługa subskrypcji poświęcona anime obejmuje takie programy, jak My Hero Academia, Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, Attack on Titan i Fruits Basket.

Horizon Zero Dawn (od 19 kwietnia 2021 r.)

Ale jeszcze tej wiosny, przygotowano więcej niespodzianek. Horizon Zero Dawn Complete Edition będzie dostępne do bezpłatnego pobrania między 20 kwietnia (godz. 4:00) do 15 maja 2021 roku do godz. 4:00.

Sony zapowiada, że wkrótce będzie jeszcze więcej niespodzianek!

źródło: Playstation Blog (1)