Serial „My, dzieci z dworca ZOO” dostępny na HBO GO

W sobotę 27 lutego 2021 roku na HBO GO zadebiutował nowy serial „My, dzieci z dworca ZOO”, nakręcony na podstawie kultowej książki.

„My dzieci z dworca ZOO” (serial, 2021)

Książka pod tytułem My, dzieci z dworca ZOO (tyt. oryg. Wir Kinder vom Bahnhof Zoo, ang. We Children from Bahnhof Zoo) została wydania w 1978 roku, a polskie wydanie pojawiło się dopiero w 1984 roku. Jest to autobiografia w formie pamiętnika, spisanego z zapisu magnetofonowego trwających około 2 miesięcy rozmów z Christiane F. (Christiane Vera Felscherinow, urodzoną w 1962 roku) – młodą narkomanką z Berlina Zachodniego. Opowieść dziewczyny przeplatane są relacjami jej matki, a także kierownika klubu spotkań dla młodzieży Haus der Mitte, policjantki z wydziału antynarkotykowego oraz pracowników socjalnych zajmujących się sprawami narkomanii wśród młodocianych.

Może Cię zainteresować także: „Bo to grzech” serial o miłości, życiu i stracie w dobie AIDS w latach 80.

Autorami tekstu są dziennikarze niemieckiego magazynu Stern: Kai Hermann i Horst Rieck. Opisana historia działa się w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, między 1975 a 1977 rokiem. Były to czasy, kiedy fala narkomanii wśród berlińskiej młodzieży wyraźnie rosła. Książka została przetłumaczona na 30 języków i sprzedana na całym świecie w 5 milionach egzemplarzy.

Tytułowy Dworzec ZOO to miejsce, gdzie Christiane i wiele osób z jej otoczenia czekało na „klientów”. Prostytucja była dla tych młodych ludzi podstawowym sposobem zdobywania środków na codzienną dawkę narkotyku. Dworzec stanowił też miejsce spotkań i wymiany działek heroiny.

Prowokacyjna opowieść przedstawiająca historię sześciorga nastolatków, którzy szukając swojego miejsca w świecie, intensywnie żyją w samym środku Berlina. Na postawie kultowej książki będącej zapisem wydarzeń z życia Christiane F.

Od soboty 27 lutego 2021 roku na platformie HBO GO możemy obejrzeć najnowszą ekranizację książki My, dzieci z dworca ZOO w formie ośmioodcinkowego serialu. Na platformie dostępne są od razu wszystkie odcinki serii, więc możemy od razu obejrzeć całość.

O czym jest serial „My, dzieci z dworca ZOO”?

Serial jest nieco poszerzoną i przetworzoną wersją bestsellerowej autobiografii Christiane F. Dla podkreślenia wyjątkowego klimatu tamtych lat w serialu, muzyka była inspirowana twórczością Davida Bowie’go.

„My dzieci z dworca ZOO” (serial, 2021)

Christiane, Stella, Babsi, Axel, Michi i Benno poznają się podczas undergroundowych imprez w pełnych narkotyków berlińskich klubach. Są silni, odważni i wiodą szalone życie w „raju”, który początkowo wydaje im się być feerią kolorów, brawury i ekscytacji. Centralną postacią i osią dla całej grupy jest Christiane, na życiu której ogromne piętno odcisnęło rozstanie jej rodziców. Dziewczyna ucieka z domu, by odnaleźć się w niezwykle kuszącym alternatywnym świecie.

Zacieśniające się z biegiem czasu więzi między nastolatkami sprawiają, że członkowie grupy w hedonistycznych uniesieniach szukają kolejnych dreszczy emocji,przeżywając pełne euforii wzloty i mroczne, niebezpieczne wręcz, upadki.

  • Obsada serialu: Jana McKinnon (Christiane), Michelangelo Fortuzzi (Benno), Lea Drinda (Babsi), Lena Urzendowsky (Stella), Jeremias Meyer (Axel) oraz Bruno Alexander (Michi).
  • Reżyserem serialu jest Philipp Kadelbach (SS-GB, Generation War), który jest także jednym z autorów serialu.
  • Serial wyprodukowały Constantin Television, Amazon Studios i Wilma Film.

Serial My, dzieci z dworca ZOO (tyt. oryg. Wir Kinder vom Bahnhof Zoo) dostępny jest w całości na platformie HBO GO. Na antenie HBO zostanie wyemitowany w kwietniu tego roku.

Oglądaj na HBO GO

źródło: HBO | Wikipedia