Zremasterowana grafika „nyan cat” sprzedana za 2,2 mln zł

W aukcji NFT opartej na technologii blockchain sprzedano oryginalne dzieło twórcy memów za 300 Etherów.

„nyan cat” sprzedany za 300 ETH (2,2 mln zł)

Podczas gdy pierwsza aukcja grafiki cyfrowej wspierana przez NFT (token niewymienialny) zakończyła się kilka dni temu, jedna z najbardziej znaczących sprzedaży w tym świecie już miała miejsce. Chris Torres stworzył tęczową animację Nyan Cat na podstawie swojego własnego zwierzaka i przesłał ją na YouTube’a w 2011 roku, po czym odtworzył wysokiej jakości edycję specjalnie na tę wyprzedaż.

NFT pozwala kupującym zweryfikować pojedynczego właściciela przedmiotów cyfrowych, a ktoś zapłacił 300 ETH (Ether) – kryptowalutą działającej na blockchainie Ethereum – aby wygrać aukcję zorganizowaną przez Digital Marketplace Foundation.

W chwili pisania tego tekstu ta część Ether jest warta około 2,2 mln zł (1 ETH = 7407,73 zł) – więc grafika była tania. Możesz zobaczyć, jak zakończyła się aukcja w transmisji na żywo poniżej.

Cyfrowe rynki i artyści patrzą na NFT, aby zapewnić przyszłość dla znalezienia wartości swoich dzieł, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć, które dzieła sztuki będą sprzedawać się jako następne za tak wysoką kwotę?

źródło: Engadget