Zwiastun „Diablo IV” przedstawia klasę łotrzyka

Nie poznaliśmy daty premiery „Diablo IV”, ale Blizzard podzielił się szczegółami na temat nowej grywalnej klasy podczas BlizzConline 2021.

Diablo IV

Podczas wydarzenia Blizzcon 2021 Blizzard ujawnił najnowszy zwiastun nadchodzącej gry RPG Diablo IV. Filmowa zapowiedź ujawnia wprowadzoną do gry wcześniej niezapowiedzianą klasę postaci: łotra. Inne już ogłoszone klasy to barbarzyńca, czarodziejka i druid. Zwiastun pozwolił też dobrze przyjrzeć się mrocznej atmosferze gry, która staje się szczególnie makabryczna pod koniec. Możesz nie chcieć przekłuwać uszu po obejrzeniu tego trailera!

Podobnie jak barbarzyńca, łotrzyk jest tym, co fani serii będą dobrze znać. Była jedną z trzech klas, w które można było grać w oryginale z 1997 roku, a jej siostrzana wspólnota pojawiła się w pierwszym akcie Diablo II.

W Diablo IV łotrzyk będzie wysoce konfigurowalną postacią, którą będziesz mógł grać zadając obrażenia dystansowych lub jako skradający się zabójca. Chociaż będziesz musiał poczekać, aby zagrać w Diablo IV, jeszcze w tym roku Blizzard planuje wydać inne tytuły.

Przed wirtualnym konwentem Blizzard złagodził oczekiwania, ogłaszając, że ani Diablo IV, ani Overwatch 2 nie zostaną wydane w tym roku. Gra akcji RPG była długo wyczekiwana od jakiegoś czasu, gdy pierwotnie ogłoszono ją na Blizzconie 2019.

W międzyczasie Blizzard ma również zamiar rozszerzyć zasięg serii dzięki nadchodzącej adaptacji mobilnej Diablo Immortal oraz remasterze Diablo II: Resurected na PC i różne konsole, w tym PS4, PS5 i Xbox Series X/S.

Grafika z gry „Diablo IV”

Więcej o grze przeczytasz na oficjalnej stronie internetowej.

źródło: Blizzard