Zobacz pierwszy zwiastun filmu „Cruella” z Emmą Stone

W pierwszym zwiastunie „Cruelli” (de Mon) Emma Stone wnosi nowe życie do jednego z najbardziej znanych kobiecych czarnych charakterów Disneya.

„Cruella” Disney (2021)

Disney odniósł ogromny sukces w 2014 roku, opowiadając historię śpiącej królewny w Czarownicy (film z Angeliną Jolie zarobił 758 milionów dolarów na całym świecie i doprowadził do niezadowalającego sequela z 2019 roku). Teraz Mouse House ma nadzieję, że będzie miał podobne szczęście z filmem Cruella, będącym historią opowiadającym o czasach młodości kultowej Cruelli de Mon z filmu Sto i jeden dalmatyńczyków. Zdobywczyni Oscara Emma Stone gra czarny charakter w tej historii, która osadzona jest w punkowych latach 70. w Londynie.

W opisie filmu Cruella Disneya czytamy: „W Londynie w latach 70. młoda projektantka mody Estella de Vil ma obsesję na punkcie psiej skóry, zwłaszcza dalmatyńczyków, aż w końcu staje się bezwzględną i przerażającą legendą znaną jako Cruella”.

Cruellę wyreżyserował Craig Gillespie jako kolejny projekt po „Ja, Tonya”, za który Allison Janney otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej. „Ja, Tonya” otrzymał także nominacje do Oscara dla najlepszej aktorki (Margot Robbie) i najlepszego montażu filmowego, a także zarobił 53 miliony dolarów na całym świecie w porównaniu do wydanych 11 milionów dolarów na produkcję.

Podobnie jak wielu niezależnych twórców filmowych, Gillespie zamienił swój niezależny sukces w reżyserski popis Disneya. Filmowiec ostatnio współpracował z Disneyem przy dwóch projektach: „The Finest Hours” i „Million Dollar Arm”, chociaż żaden z nich nie odniósł wielkiego sukcesu kasowego.

Wraz ze Stone w obsadzie filmu znaleźli się: Emma Thompson, Joel Fry, Paul Walter Hauser (ponownie współpracujący z Gillespie po „Ja, Tonya”), Emily Beecham i Mark Strong. Nominowany do Oscara scenarzysta Tony McNamara napisał scenariusz do filmu wraz z Daną Fox, na podstawie opowiadania, nad którym pracowała showrunnerka „Crazy Ex-Girlfriend” Aline Brosh McKenna, scenarzysta „Fifty Shades of Grey” i „Venom” Kelly Marcel i gwiazda „Togetherness” Steve Zissis. Glenn Close, która grała Cruellę de Mon w produkcji Disneya z 1996 roku, jest producentem wykonawczym filmu.

Obejrzyj oficjalny zwiastun filmu:

Cruella ma wejść do kin 28 maja 2021 roku dystrybucją Walt Disney Studios Motion Pictures. Data premiery może się zmienić z powodu pandemii, ale na razie film pozostaje datowany na letni sezon filmowy 2021. Inne tytuły Disneya, które w tym czasie mają się ukazać , to pozycja Marvel Cinematic Universe „Black Widow”.

źródło: IndieWire | Disney