Tim Burton nakręci spin-off „Rodziny Adamsów” pt. „Wednesday”

Reżyser Tim Burton przygotowuje dla Netflixa nową serię „Rodziny Addamsów”, skupiający się na Wednesday Addams.

Serial „Wednesday” Tima Burtona (Netflix)

Nowa produkcja Netfliksa zatytułowana Wednesday (z ang. Środa), na temat której nie znamy jeszcze żadnych szczegółów dotyczących obsady ani daty premiery – będzie stanowić debiut reżyserski Burtona w telewizji. Burton jest znany ze swoich prac nad gotyckim horrorem i komedią, a jego filmografia obejmuje filmy takie jak Sok z Żuka (Beetlejuice), Miasteczko Hollywood (The Nightmare Before Christmas), Gnijąca panna młoda (Corpse Bride), Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street (Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street), Mroczne cienie (Dark Shadows), a także kampowe filmy o superbohaterach Batman i Powrót Batmana. Fabuła Addams Family wydaje się idealnie pasować do jego twórczości.

Zobacz także: Obejrzyj najnowszy zwiastun filmu „Dumbo” od Tima Burtona

Oprócz Burtona, w Wednesday zaangażowani są także Alfred Gough i Miles Millar znani ze Smallville jako showrunnerzy i producenci wykonawczy.

Według posta na blogu zapowiadającego serię, pierwszy sezon Wednesday będzie obejmował osiem odcinków i będzie skupiony na córce Addamsów Wednesday, która wyrusza do „osobliwej” Nevermore Academy. Serial będzie dotyczył relacji w szkole, jej zdolności parapsychologicznych i tajemnic związanych zarówno z morderstwem w lokalnym mieście, jak i nadprzyrodzoną przeszłością jej rodziców.

Nowy serial jest najwyraźniej niezwiązana z poprzednimi adaptacjami serii komediowych horrorów, która ostatnio została zaadaptowana do filmu animowanego w 2019 roku, z głosami Oscara Isaaca, Charlize Theron, Chloë Grace Moretz, Finn Wolfhard, Nick Kroll, Snoop Dogg, i Bette Midler jako różni członkowie tytułowej rodziny. Kontynuacja tego animowanego filmu Addams Family ma wejść do kin 1 października 2021 roku.

źródło: The Verge | @NXOnNetflix