Nowe i zaktualizowane emoji pod iOS 14.5

Zobacz wszystkie nowe i zaktualizowane ikony emoji, które pojawią się wraz z wydaniem oficjalnego uaktualnienia systemu iOS 14.5.

Serwis zajmujący się emoji – Emojipedia, przedstawił we wtorek najnowsze odmiany emoji, które mają zostać wprowadzone na wiosnę w systemie iOS 14.5 i iPadOS 14.5. Jednak Apple dodało już nowe emoji, oparte na specyfikacji Emoji 13.1 Unicode Consortium, w drugiej wersji beta systemów iOS 14.5 i iPadOS 14.5. Większość z 217 nowych i zaktualizowanych ikon zostało zaprezentowanych już w zeszłym roku, chociaż dzisiejsza beta ujawnia kilka kluczowych modyfikacji.

Jak zauważyła Emojipedia, większość z 217 rozpoznawanych Emoji 13.1 to wariacje na temat standardowych emoji, które pozwalają na pełniejsze odwzorowanie rzeczywistego świata. W szczególności symbole odpowiadają różnym odcieniom skóry i uwzględnieniu płci, a emotikony, takie jak „pary”, otrzymują wiele różnych kombinacji.

Nowe emotikony obejmują poprawione grafiki dla: „wydychającej twarzy”, „twarzy ze spiralnymi oczami” i „twarzy w chmurach”, do których dołączają obrazy „ogniste serce” i „opatrzone serce”. Apple ulepszyło również emoji strzykawki, aby zastąpić krew przezroczystym płynem, bardziej odpowiednim do użycia w przypadku szczepień, w związku z trwającą pandemią koronawirusa.

Apple kontynuuje wysiłki na rzecz budowania marki, a emoji „słuchawki” odzwierciedla teraz srebrny przykład AirPods Max. Firma ilustruje inne emotikony, takie jak „komputer stacjonarny”, „laptop”, „telefon komórkowy” i „zegarek” grafiką własnego sprzętu.

Nowe Emoji pod iOS 14.5

Oczekuje się, że nowe emoji zostaną dołączone do iOS 14.5 i iPadOS 14.5, gdy aktualizacje zostaną udostępnione wszystkim na wiosnę.