6 rzeczy, których można oczekiwać od YouTube’a w 2021 roku

YouTube chce przede wszystkim na nowo zdefiniować doświadczenie, jakim jest oglądanie filmów – sprawdź, co serwis rzygotował na 2021 rok!

YouTube 2021

W zeszłym roku większość z nas musiała pozostać w domach. W tym czasie YouTube zaobserwował, jak ludzie z całego świata gromadzą się na platformie, aby uzyskać dostęp do treści edukacyjnych (78%), oglądać w sieci wydarzenia dziejące się na żywo (70%) czy rozwijać swoje nowe hobby (72%)*. W miarę jak filmy wideo stawały się jeszcze ważniejszą częścią naszej rzeczywistości, ewoluowały również potrzeby widzów. Aby sprostać tym wymaganiom,

YouTube przedstawia kilka ulepszeń i zmian, których można się spodziewać w 2021 roku:

1. Łatwiejsza nawigacja: w zeszłym roku YouTube wprowadził możliwość dodawania rozdziałów do paska postępu, aby ułatwić widzom poruszanie się po filmie. Funkcja już wkrótce zostanie rozszerzona, umożliwiając automatyczne dodawanie rozdziałów do odpowiednich filmów. YouTube unowocześni także wygląd na tabletach, aby korzystanie z platformy na tych urządzeniach było bardziej intuicyjne.

2. Obsługa nowych formatów: zmieniony zostanie wygląd strony głównej aplikacji YouTube VR, aby ulepszyć jej nawigację, funkcje ułatwienia dostępu i wyszukiwanie. Nadal obsługiwane będą różne formaty i kombinacje: filmy w jakości SD, HD, 4K, a także technologie VR i HDR oraz transmisje na żywo na prawie każdym urządzeniu z dostępem do internetu.

3. Udostępnienie YouTube Shorts większej liczbie użytkowników: w zeszłym roku YouTube uruchomił nowe narzędzie do tworzenia krótkich filmów wyłącznie za pomocą telefonów komórkowych. Obecnie Shorts jest dostępne w wersji beta w Indiach. Od początku grudnia liczba indyjskich kanałów korzystających z tego narzędzia wzrosła ponad trzykrotnie, a odtwarzacz Shorts generuje na YouTube ponad 3,5 miliarda wyświetleń dziennie na całym świecie. W nadchodzących tygodniach zaczniemy udostępniać YouTube Shorts większej liczbie użytkowników na świecie, zaczynając od Stanów Zjednoczonych.

4. Nowe sposoby zarabiania: YouTube wciąż pracuje nad zwiększeniem liczby sposobów monetyzacji treści, aby pomóc twórcom zdywersyfikować swoje źródła przychodów. Przykładem może być nowa funkcja aplauz która pozwoli fanom aktywnie okazywać wsparcie ich ulubionym kanałom na YouTube.

5. Zakupy dla następnego pokolenia: YouTube chce również w pełni wykorzystać możliwości zarabiania w handlu. Dlatego testuje wersję beta nowego zintegrowanego sposobu robienia zakupów, który pozwoli widzom skorzystać z rad i wiedzy zaufanych twórców, by dokonywać świadomych zakupów bezpośrednio w YouTube.

6. YouTube Kids: YouTube zaoferuje nowe narzędzia dla rodziny, w tym bardzo oczekiwaną opcję, która pozwoli rodzicom dodawać określone filmy i kanały z głównej platformy YouTube do listy filmów dostępnych dla dzieci w YouTube Kids.

źródło: Google Polska