Teraz sam wyłączysz blokadę aktywacji na stronie Apple’a

Blokadę aktywacji można teraz wyłączyć po zalogowaniu się w usłudze iCloud lub wyzerowaniu hasła Apple ID na specjalnej stronie firmy Apple.

Wyłączanie blokady aktywacji na stronach Apple'a

Firma Apple uruchomiła dziś nową podstronę „Wyłączanie blokady aktywacji” na swojej witrynie internetowej. Znajdziemy tam instrukcje, które użytkownicy mogą wykonać w celu wyłączenia funkcji zabezpieczeń na telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie touch. Jak zauważyli użytkownicy Reddita, strona zawiera łącze umożliwiające wysłanie prośby o pomoc do obsługi blokady aktywacji, co oznacza, że ​​klienci nie muszą już kontaktować się z przedstawicielem wsparcia Apple przez telefon, e-mail lub czat online, aby rozpocząć ten proces.

Aby przesłać prośbę o zdjęcie blokadę aktywacji, musisz być właścicielem urządzenia, a urządzenie nie może znajdować się w trybie utraconym ani być zarządzane przez firmę lub instytucję edukacyjną.

Po wprowadzeniu prawidłowego adresu e-mail, IMEI lub MEID i numeru seryjnego urządzenia klienci są proszeni o wypełnienie formularza potwierdzającego własność urządzenia. Należy podać szczegółowe informacje, takie jak oryginalna data zakupu urządzenia, miejsce zakupu oraz zdjęcie lub zrzut ekranu oryginalnego dowodu zakupu, jeśli to możliwe. Wszelkie przekazane informacje zostaną wykorzystane przez Apple lub firmę stowarzyszoną z Apple’em w celu przetworzenia żądania blokady aktywacji.

Pamiętaj, że przywrócenie urządzenia z lokalnej kopii zapasowej spowoduje ponowne włączenie blokady aktywacji.

Po przesłaniu tych informacji, firma Apple rozpatrzy wniosek i dostarczy aktualizacje pocztą elektroniczną. Numer zgłoszenia do pomocy jest generowany w celach informacyjnych.

W przypadku, gdy Apple ozdejmie blokadę aktywacji na Twoim urządzeniu, wszystkie dane zapisane na nim zostaną trwale usunięte. Firma Apple twierdzi, że obowiązkiem klienta jest wykonanie kopii zapasowej urządzenia przed przesłaniem żądania blokady aktywacji.

Blokada aktywacji ma na celu uniemożliwienie innym używania Twojego iPhone’a, iPada lub iPoda touch w przypadku jego zgubienia lub kradzieży. Gdy oznaczysz urządzenie jako utracone w witrynie iCloud, blokuje to ekran urządzenia hasłem i umożliwia wyświetlenie niestandardowej wiadomości z numerem telefonu, aby pomóc Ci go odzyskać.

A jeśli urządzenie zostanie wymazane, blokada aktywacji wymaga wprowadzenia identyfikatora Apple ID i hasła pierwotnego właściciela.

źródło: Apple | Macrumors