Jak zmienić swoje Apple ID?

Posiadasz wciąż ten sam adres e-mail powiązany z kontem Apple ID – zobacz, co zrobić, aby zmienić swój główny e-mail powiązany z kontem Apple?

Jak zmienić e-mail dla Apple ID?

Jeśli zakładałeś konto Apple ID wiele la temu, aktywując swoje pierwsze urządzenia Apple’a przy użyciu starego e-maila, to być może będziesz chciał je zmienić. Apple ID to osobiste konto umożliwiające dostęp do takich usług Apple, jak App Store, iTunes Store, iCloud, iMessage, Apple Online Store, FaceTime i wielu innych. Obejmuje ono adres e-mail i hasło używane do logowania, jak również wszelkie dane dotyczące kontaktu, płatności i zabezpieczeń wykorzystywane we wszystkich usługach Apple.  Używamy go, aby zalogować się do każdego z naszych urządzeń, kiedy chcemy kupić nowy produkt ze sklepu lub odtworzyć istniejące urządzenie do ustawień fabrycznych.

Jeżeli czytasz ten wpis, to na pewno chcesz zmienić adres e-mail powiązany ze swoim Apple ID. Oto instrukcja, jak najprościej zmienić swoje Apple ID:

 1. wyloguj się ze swojego Apple ID na wszystkich urządzeniach – tak, to prawda: wszędzie! Dotyczy to urządzeń z systemem iOS, komputerów Mac, swoich kont iTunes, App Store i wszedzie, gdzie logowałeś się przy użyciu Apple ID,
 2. następnie odwiedź stronę logowania Apple ID – musisz zalogować się używając bieżącego Apple ID,
 3. zostaniesz przeniesiony do strony ze wszystkimi informacjami o koncie Apple ID; wybierz sekcję Konta i kliknij przycisk Edytuj w prawej części strony,
  Edycja Apple ID na koncie Apple'a
 4. pojawi się strona z polami do edycji informacji o koncie – wybierz przycisk Edytuj adres e-mail,
  Edytuj adres e-mail Apple ID
 5. pojawi się wyskakujące okienko z polem do wpisania nowego adresu e-mail powiązanego z Apple ID. Wpisz e-mail, którego chcesz użyć i kliknij przycisk Kontynuuj.
  Wpisywanie nowego adresu e-mail dla Apple ID
 6. na adres e-mail zostanie wysłany kod weryfikacyjny –  sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą (i folder spam), aby odszukać kod weryfikacyjny – musisz użyć tego kodu, aby Apple zweryfikowało Twoją toższamość (skopiuj kod i wklej do formatki na stronie konta Apple, aby dokończyć zmianę adresu),
 7. zaloguj się ponownie na wszystkich urządzeniach przy użyciu nowego Apple ID (adresu e-mail).

To wszystko! Od teraz nowy adres e-mail jest skojarzony z Twoim Apple ID – pamiętaj, żeby używać nowych danych do zalogowania się we wszystkich usługach, w których jest wymagany dostęp do konta Apple’a, między innymi: App Store, iTunes i inne urządzenia. Nowy identyfikator e-mail będzie wykorzystyway do logowania się na wszystkich urządzeniach i we wszystkich usługach Apple’a.

Pamiętaj, że Twój adres e-mail w Apple ID różni się od e-maila w iCloud – po mianie Apple ID Twój e-mail w iCloud pozostanie taki sam.