Odlotowe buty Nike Go FlyEase Go bez sznurówek czy rzepów!

Te buty przyszłości od firmy Nike za 120 dolarów to sportowy model bez jakichkolwiek zapięć, które można założyć bez użycia rąk!

Nowy model buta Nike Go FlyEase bez sznurowadeł i zapięć
Nowy model buta Nike Go FlyEase bez sznurowadeł i zapięć

Od 2015 roku Nike wypuszcza buty sportowe w ramach linii FlyEase, a nowy model Nike Go FlyEase ma rozwiązać problem sznurowadeł, rzepów i suwaków. W przeciwieństwie do butów zaprojektowanych dla Seattle LB Shaquem Griffin, Go FlyEase nie wymagają schylania się i użycia rąk do ich założenia.

Dzięki dwustabilnemu zawiasowi i napinaczowi podeszwy środkowej, buty są wystarczająco mocne, aby nosić je podczas zajęć sportowych lub na co dzień – najważniejsze jest jednak to, że można je zakładać i zdejmować tak jakbyśmy wsuwali stopy w klapki. Niezależnie od tego, czy cierpisz na ból pleców lub masz problemy z kręgosłupem – zakładając lub zdejmując te buty nie musisz się schylać i zginać. Zastosowana technologia bez jakiegokolwiek systemu zapięć pozwala wyjąć z nich stopy bez dotykania. Te sneakersy to nowy sposób w jaki zdefiniowano obuwie sportowe.

Zakładanie ich to tylko kwestia wsunięcia stopy do buta, ponieważ zawias i elastyczny napinacz wykonują całą pracę. Aby je zdjąć, drugą stopą przytrzymujesz piętę „podpórki” i wyjmujesz stopę z buta.

Buty Nike Go FlyEase

Według Nike, Go FlyEase będą kosztować 120 dolarów (ok. 450 zł), kiedy trafią do sprzedaży dla „wybranych” członków klubu Nike od 15 lutego 2021 roku.

Nike Go FlyEase trafia do regularnej sprzedaży pod koniec tego roku.

źródło: Nike | engadget