Kultowy model butów Nike Air Jordan 1 z systemem FlyEase

Firma Nike kładzie nacisk na wygodę w zdejmowaniu i zakładaniu butów Air Jordan 1, dzięki technologii zakładania i zdejmowania obuwia o nazwie FlyEase!

Air jordan 1 High FlyEase
AJ1 High FlyEase

Legendarne buty Air Jordan 1, które zadebiutowały w 1985 roku, do dziś są jednym z najpopularniejszych modeli butów firmy Nike. Przez lata firma wprowadziła setki różnych iteracji swojego kultowego modelu, a teraz wprowadza kolejną zmianę, która może pomóc sportowcom i osobom niepełnosprawnym.

AJI High FlyEase wykorzystuje technologię Nike FlyEase, która została wprowadzona w 2015 roku i ma na celu ułatwienie każdemu szybkie i łatwe zakładanie i zdejmowanie sneakersów.

Ten adaptacyjny system składa się z mechanizmu zamka błyskawicznego, który wiąże się wokół pięty, paska na rzep w okolicy kostki, regulowanego języka i sznurówek, które nie muszą być wiązane. Razem wszystkie te funkcje FlyEase mogą stworzyć sposób na proste założenie butów jedną ręką. Zasadniczo jest to całkowicie przeprojektowana wersja Air Jordan 1, a jednak firmie Nike udało się sprawić, aby AJI High FlyEase wyglądały i były wygodne jak tradycyjny model. Firma twierdzi, że chociaż wprowadzenie FlyEase w modelu Air Jordan 1 było ważne, równie ważne było pozostanie tego obuwia wiernym znanemu projektowi.

Na pierwszy rzut oka AJI High FlyEase wygląda jak każdy inny but Air Jordan 1, ale jego nowa technologia będzie miłym usprawnieniem dla osób niepełnosprawnych. Niedawno Nike zaprezentowało także swoje własne sznurowane sneakersy FitAdapt, Adapt BB i Adapt Huarache. I chociaż nie są one sprzedawane jako produkty adaptacyjne, ich technologia automatycznego sznurowania może zdecydowanie przynieść korzyści osobom o specjalnych potrzebach i ograniczonych zdolnościach motorycznych. Być może w przyszłości zobaczymy Air Jordan 1 z mocnymi sznurowadłami? To byłoby naprawdę coś.

Może Cię zainteresować także:

Buty Nike Adapt BB z zaawansowanym oprogramowqniem i aplikacją

Na razie Nike wprowadza AJI High FlyEase od 1 listopada 2019 roku w cenie 140 USD. Możesz kupić parę na oficjalnej stronie Nike lub oficjalnej aplikacji mobilnej SNKRS:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Nike via Engadget