Zagraj w Pokémon Red na Twitterze

Możesz zagrać w Pokémon Red za pośrednictwem konta na Twitterze – nie potrzebujesz do tego celu konta na Twitchu!

Pokemon Red na koncie Constantina Liétarda na Twitterze

W 2014 roku użytkownik Twitcha zmienił grę Pokémon Red w tryb współpracy z tysiącami graczy. TwitchPlaysPokémon wykorzystywał polecenia crowdsourcingowe, aby poruszać się po świecie gry, czego kulminacją była klęska Elitarnej Czwórki i schwytanie wszystkich 151 pokemonów z oryginalnej serii. Programista Gameloft 3D Constantin Liétard podejmuje podobny wyczyn, tym razem za pośrednictwem Twittera.

Wersja Liétarda rozgrywa się poprzez jego awatar – obraz jest aktualizowany wraz z postępami w grze, gdy gracze walczą i podróżują po świecie Pokémon Red.

Aby grać, użytkownicy tweetują komendy: Up (w górę), Down (na dół), Left (w lewo), Right (w prawo), A, B, Start, Select (wybierz) – w trwającym wątku. Jak podaje Liétard, komentarze są pobierane co 15 sekund, przy czym najczęściej komentowana dyrektywa zostaje wprowadzona do gry. Użytkownicy mogą omawiać strategie na specjalnie stworzonym dla gry kanale Liétarda na Discordzie.

Mecz rozpoczął się 8 stycznia 2021 roku. Biorąc pod uwagę, ile czasu zajęło Twitchowi ukończenie Pokémon Red, prawdopodobnie zajmie to trochę czasu.

źródło: The Verge | Twitter