Familiars.io to prosta gra z Pokémonami, w którą zagrasz na Twitterze

Minimalistyczna gra wieloosobowa Familiars.io z pikselowymi Pokémonami, w którą możesz zagrać bezpośrednio na Twitterze.

Familiars.io

Gra online Familiars.io pojawił się w zeszłym roku, a teraz możesz łapać w niej stworki w serwisie Twitter. Programista Nigel Nelson „przemycił” na serwis społecznościowy całą grę na wbudowaną kartę na Twitterze. Oznacza to, że możesz grać bezpośrednio w interfejsie internetowym Twittera lub w aplikacji mobilnej. Gra opiera się na eksploracji i walce w stylu Pokémonów we wspólnym środowisku lo-fi. Możesz wędrować po okolicy, chwytając wrogów, aby powiększyć swoją drużynę stworków, a następnie użyć ich do walki przeciwko innym graczom (lub po prostu chodzić, mówiąc „cześć”, jeśli tak wolisz).

Wersja gry na Twitterze niekoniecznie będzie długo dostępna online. Familiars.io korzysta z kart gracza, które Twitter oferuje dla mediów linearnych, a Twitter ostrzega użytkowników, aby nie „obchodzili zamierzonego wykorzystania karty” za pomocą interaktywnych doświadczeń. W 2015 roku Twitter wyłączył osadzanie klasycznych gier MS-DOS w tweetach.

Mimo to gra odniosła sukces na platformie. Nelson powiedział serwisowi The Verge, że odnotował około 3000 logowań i 250 graczy online na raz, w porównaniu ze standardową bazą użytkowników składającą się z jednej lub dwóch osób. „Miałem kilka pomysłów na nowe fajne rzeczy do dodania, ale myślę, że być może będę musiał zrobić krok wstecz, aby dowiedzieć się, jak dostosować moje serwery do zwiększonej bazy graczy”.

Familiars.io to hobbystyczny projekt, który jest w fazie rozwoju, niektórzy użytkownicy tweetowali raporty o błędach, szczególnie w Firefoksie. Ale podobał mi się nielegalny dreszczyk emocji związany z graniem na Twitterze na komputerze stacjonarnym w Chromie i w aplikacji Twitter na Androidzie.

Jeśli gra zostanie usunięta z Twittera, jej wirtualny świat jest nadal dostępny w sieci na Familiars.io.

źródło: The Verge | Familiars.io