Twitter wprowadza nowy proces weryfikacji kont od 20 stycznia 2021 r.

Nowy proces weryfikowania kont na Twitterze zostanie wprowadzony na początku przyszłego roku i będzie wiązał się z przyznawaniem etykiet kont automatycznych i należących do osób zmarłych.

Nowy proces weryfikacji kont na Twitterze od 20 stycznia 2021 roku

Zmodernizowany proces weryfikacji na Twitterze wejdzie w życie 20 stycznia 2021 roku, przywracając możliwość żądania niebieskiego znacznika zweryfikowanego konta – po tym, jak Twitter wstrzymał formalny proces składania wniosków przez ponad trzy lata. Nowa polityka została dopracowana na podstawie danych pochodzących z dziesiątek tysięcy odpowiedzi użytkowników po tym, jak Twitter potwierdził w listopadzie, że ponownie uruchomi weryfikację.

Niektóre z nowych zmian obejmują bardziej luźne wymagania dotyczące informacji profilowych, które kwalifikują się do weryfikacji, bardziej szczegółowe i zdefiniowane kategorie odznak weryfikacyjnych oraz nowe wytyczne dotyczące tego, kiedy zweryfikowane konto może stracić niebieski znacznik wyboru, jeśli jest nieaktywne lub narusza zasady Twittera.

W przyszłym roku Twitter planuje wprowadzić nowy sposób oznaczania kont, które są albo zautomatyzowane, albo należące kiedyś do osoby, która zmarła. „Nie planujemy automatycznie usuwać zweryfikowanej plakietki z nieaktywnych kont osób, które już nie żyją, i pracujemy nad sposobem na zapamiętanie tych kont” – czytamy w poście na Twitterze.

Twitter informuje także, że „będzie to również obejmować zaktualizowaną politykę dotyczącą kont należących do osób zmarłych”, podczas gdy konta automatyczne będą w przyszłości odróżniać się od kont prowadzonych przez ludzi aby łatwo można było odróżnić, które konto prowadzone jest przez bota, a które przez człowieka.

Firma twierdzi, że w przypadku kont prowadzonych przez ludzi, o ile właściciel konta wprowadzi zmiany przed 20 stycznia, aby dostosować konto do nowych wymagań weryfikacyjnych, nie ma ryzyka utraty istniejącej plakietki. Obejmują one zapewnienie, że konto ma zweryfikowany adres e-mail lub numer telefonu, zdjęcie profilowe i nazwę wyświetlaną. Firma planuje również poinformować osoby, którym grozi utrata identyfikatora, co muszą zmienić, aby go zachować, zanim zostaną podjęte działania.

Twitter zastrzega sobie również prawo do usunięcia znacznika weryfikacji kont, w przypadku których stwierdzono poważne lub powtarzające się naruszenia Zasad Twittera.

Dla użytkowników, którzy chcą ubiegać się o weryfikację, Twitter uruchomi nowy „samoobsługowy proces składania wniosków” w aplikacji, który pozwoli kandydatom wybrać kategorię do weryfikacji i potwierdzenia swojej tożsamości. Twitter twierdzi, że będzie wykorzystywać zarówno weryfikację manualną, jak i automatyczny system do przebrnięcia przez żądania począwszy od 20 stycznia 2021 roku.

źródło: Twitter | The Verge