Planowanie tweetów w serwsie Twitter już dostępne!

Zaplanowana publikacja wpisów na konkretny dzień i godzinę na Twitterze jest już dostępna w wersji przeglądarkowej dla wszystkich użytkowników serwisu.

Planowanie publikacji tweeta na Twitterze

Funkcja umożliwiająca planowanie publikacji wpisów jest doskonale znana użytkownikom, którzy prowadzą strony na Facebooku. Na Twitterze, który ma nieco inną specyfikę i charakter komentowania świata „tu i teraz” taka opcja nie była niezbędna. Jednak teraz, wszyscy użytkownicy Twittera mogą już zaplanować publikację tweeta z przyszłą datą z poziomu przeglądarki internetowej.

Opcja o nazwie „Harmonogram” dostępna jest jako ostatnia w oknie tworzenia tweetów – ikona kalendarza. Znajduje się obok opcji dodawania, zdjęć, GIF-ów, tworzenia ankiet i emoji.

Harmonogram - planowanie tweetów na Twitterze

Oprócz planowania tweetów można także stworzyć robocze wersje wpisów, którym później można w łatwy sposób zarządzać. To, że opcja nie była dostępna na samym Twitterze, nie oznacza, że użytkownicy nie mogli już wcześniej planować publikacji. Musieli jednak do tego celu wykorzystywać aplikacji firm trzecich, takich jak np TweetDeck czy Buffer. Od teraz wszyscy mogą to robić w przeglądarkowej wersji serwisu.

Opcja zaczęła pojawiac się na Twitterze już pod koniec zeszłego roku, a teraz jest już dostępna dla wszystkich użytkowników. Można się spodziewać, ze już wkrótce pojawi się także w oficjalnej aplikacji mobilnej Twittera.

Opisy ALT do zdjęć i obrazów zamieszczanych na Twitterze

Dodatkowo, podczas dodawania zdjęć można dodawać opisów do zdjęć. To świetny sposób na włączenie wszystkich do dyskusji na temat zamieszczanych obrazów. Opisy zdjęć (alternative), znane również jako alt-text, pozwalają osobom korzystającym z czytników ekranu interpretować obrazy w tweetach. Od teraz można je dodać tekst alternatywny do zdjęcia w aplikacji mobilnej i w wersji na komputerze.

źródło: @TwitterSupport | @TwitterA11y