Potrójnie składany telefon OPPO sprawia, że ​​Galaxy Z Fold 2 wygląda nudno

Czy składana koncepcja „potrójnego” smartfona OPPO pozwala nam sobie wyobrazić jak będzie wyglądać przyszłość projektowania elastycznych telefonów?

Koncepcja składanego smartfona od OPPO

Producent smartfonów OPPO połączył siły z japońskim studiem projektowym nendo, aby wypuścić koncepcję składanego telefonu, która zawiera zawias z potrójnym składaniem. Telefon składa się w niewielkie urządzenie i można go przesunąć, aby odsłonić więcej ekranu. Projekt raczej nie pojawi się szybko na urządzeniu konsumenckim, ale OPPO ma wypuścić swój pierwszy składany telefon już w 2021 roku. Urządzenia takie jak Galaxy Z Fold 2 zmieniają paradygmat smartfonów, a OPPO ma zamiar w przyszłym roku wejść także do tej kategorii. Nadal czekamy na szczegóły tego, jak będzie wyglądał składany telefon od OPPO, ale nie spodziewajmy się jeszcze takiego cudeńka, jak na tej koncepcji.

Urządzenie koncepcyjne od OPPO z łatwością mieści się w dłoni po całkowitym zamknięciu, a wysunięcie jednej części w górę daje dostęp do 1,5-calowego ekranu, idealnego do odbierania połączeń, przeglądania przychodzących powiadomień lub dostępu do odtwarzacza muzyki. Przesuwając palcem do drugiej zakładki, dojdziemy do 3,15-calowego ekranu, który według OPPO jest idealny do robienia zdjęć lub grania w zwykłe gry.

Na zewnętrznej obudowie znajdują się cztery aparaty, a w pełni rozłożony telefon rozkłada się do 7-calowej obudowy z wąską ramką. Jest nawet rysik schowany w obudowie – podobny do tego, który znajdziemy w serii Note 20.

Projekt wygląda dziwacznie i ma wyraźny klimat science fiction, i chociaż zapowiada przyszłość projektowania telefonów, jest mało prawdopodobne, że wkrótce do sklepów trafi urządzenie o podobnej estetyce. Pierwszy składany telefon OPPO może być wyposażony w zwijany wyświetlacz, a urządzenie zadebiutuje na początku przyszłego roku.

Etapy rozłożenia koncepcyjnego smartfona OPPO

OPPO pokazało również projekt bezprzewodowych słuchawek dousznych. Daj znać w komentarzu, co sądzisz o takim smartfonie?

źródło: OPPO | Android Central