Płatności SwatchPAY! dostępne w Polsce!

Płatności zbliżeniowe SwatchPAY! za pomocą zegarków firmy Swatch od dzisiaj dostępne są w Polsce dla klientów Alior Banku i VeloBanku.

SwatchPAY! dostępny w Polsce

Dostępne od dzisiaj w Polsce SwatchPAY! to nowa prosta i bezpieczna metoda płatności bezgotówkowych. Po niezwykle udanym debiucie w Chinach, Szwajcarii oraz w kilku innych krajach europejskich, SwatchPAY! jest teraz dostępny również dla polskich użytkowników. Koniec z szukaniem portfela lub telefonu komórkowego w kieszeniach, czy torebce! To kolejna metoda płatności zegarkiem po Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay i Garmin Pay, z których Polacy mogą korzystać już od dłuższego czasu.

SwatchPAY! umożliwia płatności zbliżeniowe za pomocą radiowego chipu NFC (Near Field Communication) wbudowanego w zegarek. Aby dokonać transakcji, wystarczy zbliżyć zegarek do terminala POS (podanie numeru PIN jest konieczne tylko w przypadku zakupów powyżej 100 zł). Następnie czytnik kart pobiera informacje o płatności z chipa w zegarku i gotowe!

Energię potrzebną do wykonania operacji dostarcza terminal, dzięki czemu – w przeciwieństwie do smartfonów – zegarek można wykorzystać do dokonywania płatności bez obawy o wyczerpanie baterii. Podobnie jak inne modele Swatch, SwatchPAY! jest wodoszczelny do głębokości 30 metrów.

Zalety płatności SwatchPAY!

Kartę płatniczą można powiązać z zegarkiem SwatchPAY! w dowolnym sklepie firmowym Swatch lub online w ciągu zaledwie kilku minut. Po tej operacji możesz płacić za zakupy w dowolnym terminalu w trybie zbliżeniowym (NFC). Ponadto można w dowolnym momencie wyłączyć oraz ponownie aktywować funkcję płatności jednym dotknięciem w aplikacji SwatchPAY! zainstalowanej na smartfonie lub tablecie: bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Kolekcja 15 modeli zegarków obsługujących SwatchPAY! jest dostępna w sklepach firmowych Swatch i online na shop.swatch.pl. Obecnie z tej metody płatności mogą korzystać klienci Alior Banku oraz VeloBanku (wcześniej Getin Banku).

źródło: Swatch | Mastercard