Ruszyły prace nad 2. sezonem serialu „Teheran”

Drugi sezon doskonałego, izraelskiego serialu szpiegowskiego „Teheran”, dostępnego na Apple TV+, podobno jest już realizowany!

Serial „Teheran” (Apple TV+)

Pierwszy sezon serialu Teheran (tyt. oryg. Tehran), z Niv Sultan w roli głównej, trafił niedawno do serwisu Apple TV+, a już ruszyły prace nad drugim sezonem – chociaż Apple jeszcze oficjalnie tego nie potwierdziło. „Mogę powiedzieć, że pracujemy nad drugim sezonem” – powiedział Julien Leroux, dyrektor generalny i założyciel firmy produkcyjnej Paper Entertainment. „Oficjalnie nie mamy jeszcze zielonego światła, ale pracujemy nad tym, więc miejmy nadzieję, że do końca roku przekażemy dobre wieści”.

Serial jest pierwszą nieanglojęzyczną produkcją, która trafiła do usługi Apple TV+ (i nie ostatnią). Co ważniejsze, nie jest to produkcja oryginalna Apple’a w takim stopniu, w jakim jest przytłaczająca większość filmów i seriali na Apple TV+.

Serial Teheran pierwotnie zadebiutował w telewizji w Izraelu, a następnie zostały wykupione prawa przez Apple’a na rynek międzynarodowy. Oznacza to, że Apple nie uczestniczyło w zamówieniu pierwszej serii – chociaż podpisało teraz umowę z twórcą Moshe Zanderem.

Teheran opowiada historię agentki Mosadu, która udaje się pod przykrywką do Teheranu, ostatecznie znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie. To jeden z najlepszych seriali dostępnych na platformie Apple’a. Tym samym dołącza do grona takich smakowitych pozycji jak See czy The Morning Show.

Julien Leroux powiedział, że nie ma dostępu do danych popularności serialu Teheran w usłudze Apple’a. Jednak zauważył, że serial otrzymał bardzo dobre recenzje w Indiach, Japonii czy Singapurze.

Osobiście obejrzałem serial do końca i polecam go wszystkim, którzy lubią tajemnice ze świata szpiegowskiego oraz seriale trzymające w napięciu do samego końca! Pierwszy odcinek można obejrzeć za darmo na Apple TV+.

źródło: Variety | Cult of Mac