Lynch nakręci serial „Wisteria” dla Netfliksa

W 2021 roku David Lynch wyreżyseruje napisany przez siebie serial dla serwisu Netflix, który nosi roboczy tytuł „Wisteria”.

David Lynch w czerwonym pokoju z telewizorami (ilustr. Jeremy Enecio)
(ilustr. Jeremy Enecio)

Prognoza „pogody” (tym razem nie Davida Lyncha a serwisu What’s On Netflix) przewiduje, że zdjęcia do nowego serialu Lyncha dla Netfliksa mają się rozpocząć w maju 2021 roku. Część z nich będzie kręcona w Calvert Studios, gdzie Rancho Rosa kręciło części do Twin Peaks: The Return. Scenarzystą i reżyserem nowego serialu o roboczym tytule Wisteria jest David Lynch, a producentką Sabrina S. Sutherland. Mówi się, że David Lynch rozmawia z Netfliksem na temat nowego projektu, odkąd zauważono go, jak kupował kawę w lobby Netflixa w 2018 roku.

Po niespodziewanym wydaniu krótkometrażowego Co zrobił Jack? (tyt. oryg. What Did Jack Do?) na początku 2020 roku pogłoski ucichły tylko tymczasowo, ponieważ miesiąc później na Recapped.com pojawił się casting na „główną rolę w nowym filmie Davida Lyncha”. Mówi się, że David Lynch szuka aktorki o ciemnych włosach w wieku około dwudziestu kilku lat i wymaganej „gustownej nagości”. To samo źródło wyjaśniło później, że w rzeczywistości była to ograniczona seria dla „bardzo popularnej usługi przesyłania strumieniowego”, a aktorka miała mieć mniej więcej trzydzieści lat.

Użytkownik Reddita, który mógł mieć dostęp do niektórych informacji wewnętrznych Netfliksa, wspominał już o tytule roboczym Wisteria w lutym 2020 roku i o budżecie 85 milionów dolarów na 25 jednogodzinnych odcinków. Ten sam użytkownik dodał później, że może to być również 13 „minifilmów” (lub cokolwiek między 13 a 25,), a produkcja zaplanowana na 200 dni zdjęciowych w rejonie Los Angeles.

Oczywiście pierwotny harmonogram zdjęć został przesunięty z powodu pandemii COVID-19, a rzeczywista premiera może nastąpić dopiero w 2022 roku, ale dopóki nie pojawi się więcej szczegółów, już jesteśmy podekscytowani!

O czym będzie Wisteria? Byc może dowiemy się już wkrótce?

źródło: Welcome to Twin Peaks | What’s on Netflix | fot. JEREMY ENECIO