Raporty pogodowe Davida Lyncha za ostrym cieniem mgły!

David Lynch powrócił po 10 latach do prowadzenia swoich raportów pogodowych na YouTubie, które są potrzebnym surrealizmem podczas epidemii koronawirusa.

David Lynch Weather Report 2020

Żyjemy w dziwnych czasach – a sprawy stają się jeszcze dziwniejsze. Dzień dobry! Jest 11 maja 2020. I jest poniedziałek – mówi amerykański surrealista David Lynch w swoim krótkim filmie wideo opublikowanym na YouTubie. Jego włosy majestatyczne jak zawsze. Tutaj w LA jest trochę pochmurno, dziś rano mgła. Nie mówi jednak, czy w Los Angeles też jest ostry cień mgły? (sic!) Wygląda na to, że słynny reżyser przywraca swoje cudownie niesamowite prognozy pogody. 64 stopnie Fahrenheita, około 17 stopni Celsjusza – dodaje. To wszystko powinno wkrótce się wypalić, a będziemy mieli słońce i 70 stopni. Miłego dnia – kontynuuje, po czym następuje nieco niewygodna pauza.

Dla tych, którzy zastanawiają się, kim jest Lynch, przybliżę, że jest on odpowiedzialny za powstanie takich dzieł jak Mulholland Drive, Blue Velvet, Zagubiona autostrada i kultowego serialu Twin Peaks – tak, to te filmy, które prawdopodobnie wciąż próbujesz rozgryźć. Stawianie czoła często banalnym i strasznie przyziemnym sprawą jest główną koncepcją w twórczości Lyncha.

Lynch ma zwykle na myśli coś niewiarygodnie groteskowego, występującego w tym dziwnym zbiegu bardzo mrocznych, surrealistycznych, brutalnych i absolutnych rzeczy, niemal normalnych, banalnych amerykańskich rzeczy Normana Rockwella – tak o dorobku Lyncha powiedział kiedyś powieściopisarz David Foster Wallace. Jest to obszar, nad którym pracuje od dłuższego czasu – przynajmniej od czasu Blue Velvet.

Nie wiadomo, czy ta prognoza potrwa kilka dni, czy Lynch zamierza przekształcić ją w jakiś większy cykl? Do tej pory nagrał już 3 nowe wideo z 2020 roku i opublikował je na Youtubie, zaczynając od poniedziałku 11 maja 2020 roku.

Zobacz także:

Bez względu na powód, dla którego powrócił do komentowania pogody, Lynch jest mile widzianym dodatkiem w społeczności YouTube’a! Osobiście chciałbym zobaczyć jego podejście do cyklu „Lynch movie explanations” – to znaczy, już zrobił to w pewnym sensie, gdy jego „10 Clues to Unlocking This Thriller” dołaćzono na oryginalnym dysku DVD z filmem Mulholland Drive.

Obejrzyj dotychczasowe 3 wideo z serii „Weather Report” opublikowane przez Lyncha n YouTubie

Weather Report z 11 maja 2020 roku:

Weather Report z 12 maja 2020 roku:

Weather Report z 13 maja 2020 roku – to ten za ostrym cienień mgły ? :)

Jeśli scenografia z prognozy pogody Lyncha wydaje się znajome, nie martw się, to nie jest sen. Rzeczywiście, jest to to samo miejsce, w którym Lynch nagrał swoje dziwne raporty pogodowe Weather Report ponad 10 lat temu. Jest imadło, telefon i charakterystyczne drewniane szafki!

A tak wyglądała prezentacja pogody artysty sprzed 10 lat:

https://youtu.be/FDAhO4RE_A4

źródło: David Lynch Theater