InPost już uruchamia Weekendowe Nadania

Święta już za pasem, więc podczas tegorocznego prezentowego szaleństwa w internecie, wiele osób z pewnością wybierze Paczkomaty jako formę dostawy.

Weekendowe Nadania (Paczkomaty)

W zbliżającym się okresie przedświątecznych zakupów w internecie – czyli najgorętszym sprzedażowo okresie w ciągu roku – internauci bedą masowo składać zamówienia na prezenty dla najbliższych, korzystając z niezliczonych okazji i promocji. Biorąc pod uwagę, że jesteśmy w środku pandemii, sprzedaż online, będzie jedną z najpopularniejszych w tym roku. Niektórzy już zaczęli kupować prezenty, żeby nie mieć problemu z dostawami w ostatnich tygodniach przed świętami. Dla e-sklepów oznacza to konieczność obsłużenia znacznie większej liczby przesyłek, dlatego InPost uruchomił Weekendowe Nadania.

Sklepy internetowe, które będą pracowały na pełnych obrotach mogą skorzystać z możliwości nadania przesyłek również w sobotę i niedzielę. Usługa odbiorów obowiązuje od 7 listopada do 20 grudnia 2020 roku i jest skierowana do wszystkich sprzedających, którzy posiadają konto w Managerze Paczek lub WebTruckerze.

Jak nadawać przesyłki do Paczkomatów w weekendy?

Aby skorzystać Weekendowych Nadań, należy zalogować się do Managera Paczek lub WebTruckera, przejść na stronę z formularzem odbioru paczek, a następnie wypełnić odpowiednie dane i wysłać zlecenie. Formularz dostępny będzie od 6 listopada do 19 grudnia 2020 roku.

Aby kurier odebrał paczki w sobotę lub niedzielę, formularz należy wypełnić do soboty do godziny 13.00. Odbiory będą realizowane w soboty w godzinach 8:00-12:00 i 12:00-16:00 oraz w niedziele w godzinach 8:00-13:00.

To rozwiązanie z pewnością przyda się wielu sklepom internetowym i e-sprzedawcom, szczególnie, że póki co większe sklepy pozamykane…

źródło: InPost