Europejskie iPhone’y 12 mają oznaczenia regulacyjne na krawędzi

Modele iPhone’a 12 i 12 Pro w Europie mają wygrawerowane na bokach symbole dotyczące lokalnych przepisów UE.

Oznaczenie CE na iPhonie 12 umieszczone  na bocznej krawędzi urządzenia

Najnowsze smartfony iPhone 12 i 12 Pro nie mają widocznych symboli prawnych w Stanach Zjednoczonych, ponieważ Stany Zjednoczone zezwalają na przeniesienie tych informacji do aplikacji Ustawienia na urządzeniach, dzięki ustawie o etykietach elektronicznych uchwalonej w 2014 roku. Tak nie jest w Europie, gdzie atesty prawne muszą być widoczne na samym urządzeniu. Apple w przeszłości umieszczał niezbędne symbole na tylnej obudowie iPhone’a, ale w tym roku europejskie modele mają laserowo wygrawerowane informacje prawne w prawym dolnym rogu na bocznej krawędzi urządzenia.

Na grawerze znajduje się symbol „CE”, który jest oznaczeniem, że ​​urządzenie jest zgodne z normami dotyczącymi zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska dla produktów sprzedawanych na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Większość produktów sprzedawanych w Europie musi spełniać wymogi prawne dotyczące oznakowania CE i wciąż wymagane jest, aby ten znak był zamieszczony w widocznym miejscu.

Niektórzy nabywcy iPhone’ów w Europie mogą nie być zadowoleni z oznaczenia CE wygrawerowanego z boku nowych urządzeń, ponieważ jest on bardziej widoczny pod pewnymi względami niż grawer na odwrocie, ale etui będzie w stanie go ukryć.

źródło: MacRumors