Aktualizacja Windows 10 z odświeżonym Menu Start

W październikowej aktualizacji systemu operacyjnego Windows 10 wprowadzone zostało m.in. odświeżone Menu Start, można przechodzić między kartami w Edge naciskając alt+tab.

Nowości w aktualizacji Windows 10 z października 2020 roku

Twoje Menu Start wkrótce nieco się zmieni – firma Microsoft rozpoczęła wdrażanie aktualizacji systemu Windows 10 z października 2020 roku i chociaż nie jest to największa aktualizacja tego systemu operacyjnego, to ma kilka nowych zmian, na które warto zwrócić uwagę. Po pierwsze, zmiana w menu Start – Microsoft twierdzi, że ma ono teraz usprawniony projekt i bardziej jednolity wygląd kafelków, które mają teraz przezroczyste tło. Możesz dodać kolor akcentujący, aby trochę ożywić pasek zadań i centrum akcji w ustawieniach systemu Windows.

Microsoft Edge jest teraz wbudowany nieco głębiej w system operacyjny. Jeśli przypniesz strony internetowe do paska zadań, za każdym razem, gdy najedziesz kursorem na ikonę, zobaczysz wszystkie otwarte karty tej witryny. Ponadto firma Microsoft zmieniła sposób działania przełączania okien alt+tab. Będziesz mógł nie tylko przeglądać otwarte aplikacje, ale tw tym widoku zobaczysz także wszystkie otwarte karty w przeglądarce Edge.

Aktualizacja ma wiele innych funkcji, w tym opcję zwiększania częstotliwości odświeżania wyświetlacza bezpośrednio z ustawień systemowych, zamiast robić to za pośrednictwem oprogramowania karty graficznej. Powiadomienia zawierają teraz logo aplikacji, dzięki czemu na pierwszy rzut oka widać, skąd pochodzi alert. Z drugiej strony nie otrzymasz powiadomienia po przejściu do trybu tabletu na laptopie 2 w 1. W międzyczasie Microsoft wyczyścił część bałaganu z paska zadań dla nowych użytkowników.

Jak zawsze, minie trochę czasu, zanim Microsoft będzie mógł udostępnić aktualizację systemu wszystkim użytkownikom. Może minąć kilka dni, a nawet tygodni, zanim będzie dostępny na Twoim komputerze stacjonarnym lub laptopie.

źródło: Microsoft | Engadget